مردانی که باید برای سرطان پروستات چکاپ شوند

نتایج تازه ترین بررسی ها نشان می دهد مردانی که از نظر ژنتیکی در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند، از 40 سالگی به بعد باید به طور مرتب آزمایش خون انجام دهند.

مردانی که باید برای سرطان پروستات چکاپ شوند

به گزارش، نتایج تازه ترین بررسی ها نشان می دهد مردانی که از نظر ژنتیکی در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند، از 40 سالگی به بعد باید به طور مرتب آزمایش خون انجام دهند.

محققان تأکید می کنند، مردانی که ژن BRCA2 را دارند، باید شناسایی شوند و به طور مرتب آزمایش خون بدهند؛ این ژن موجب سرطان سینه نیز می شود.

دانمشندان موسسه تحقیقات سرطان می گویند: خطر ابتلا به سرطان های سینه و پروستات در مردانی هم که ژن جهش یافته BRCA1 یا BRCA2 داشته باشند افزایش می یابد (به خصوص اگر جهش در BRCA2 اتفاق افتاده باشد). در برخی از مردان و زنان جهش در ژن BRCA2 با افزایش خطر ابتلا به لنفوم (Lymphoma)، ملانوم (Melanoma) و سرطان های لوزالمعده، کیسه صفرا، مجرای صفراوی (Bile Duct) و معده همراه بوده است.

محققان انگلیسی توصیه می کنند، این دسته از مردان دست کم دو برابر بیش از سایر افراد در معرض سرطان پروستات قرار دارند و بهتر است بعد از 40 سالگی به طور مرتب آزمایش دهند.

متیو هابز، معاون موسسه تحقیقات سرطان می گوید: ما در حال تأمین بودجه یک پروژه برای مدل سازی اثربخش بلند مدت از طیف وسیعی از استراتژی های غربالگری بالقوه، از جمله تعریف اینکه آیا سرطان پروستات برای گروه های پرخطر وجود دارد یا خیر هستیم؛ ضمن اینکه مزایای غربالگری منظم بسیار بالاتر از درمان دیروقت و پس از پیشرفت بیماری است.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 7 دی 1398 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 678

به "مردانی که باید برای سرطان پروستات چکاپ شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردانی که باید برای سرطان پروستات چکاپ شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید