مانور نظامی نیروی دریایی چین در دریای چین جنوبی

به گزارش کد الکترونیک، روزنامه ارتش آزادی بخش خلق چین امروز (آدینه) ضمن اعلام اینکه نیروی دریایی چین در دریای چین جنوبی مانور نظامی برگزار خواهد نمود، این اقدام را بخشی از مانورهای سالانه معمول توصیف نمود.

مانور نظامی نیروی دریایی چین در دریای چین جنوبی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش کد الکترونیک، به نقل از خبرگزاری رویترز، روزنامه ارتش آزادی بخش خلق چین در گزارشی بدون اشاره به جزئیات زمانی، مکانی و یا نوع کشتی های شرکت نماینده در این مانور گفت: مانورهای نظامی نیروی دریایی چین به زودی برگزار خواهد شد.

این روزنامه چینی در ادامه گزارش خود نوشت: این یک اقدام برنامه ریزی شده سالانه معمول برای نیروی دریایی چین است که هدف از آن آزمایش و ارتقای سطح آموزشی ارتش چین و بالا بردن توانایی های آن است. در این مانور هیچ کشور خاصی هدف قرار نمی گیرد.

نیروی هوایی و دریایی چین مرتباً در دریای چین جنوبی مانورهایی برگزار می نمایند؛ جایی که دولت پکن جزایر مصنوعی ساخته و فرودگاه ها و دیگر تاسیسات را در آن ایجاد نموده است.

چین بر بخش اعظم دریای چین جنوبی که یک جهت تجاری کلیدی و مملوء از منابع گاز طبیعی و نفت است، ادعای مالکیت دارد. علاوه بر چین برونئی، مالزی، تایوان، ویتنام و فیلیپین نیز بر بخش هایی از دریای چین جنوبی ادعای مالکیت دارند.

چین مرتباً نقدها از فعالیت هایش در دریای چین جنوبی را رد نموده و تاکید دارد که این منطقه جزء قلمرو چین محسوب می گردد و می تواند در آنجا هر کاری که می خواهد انجام دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 648

به "مانور نظامی نیروی دریایی چین در دریای چین جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانور نظامی نیروی دریایی چین در دریای چین جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید