فیات ایتالیا در ایران پتروشیمی ساز می گردد

به گزارش کد الکترونیک، گروه سرمایه گذاران ایتالیایی با سرپرستی ارنستو پائولیو یکی از سهامداران شرکت خودروسازی فیات و عضو هیت مدیره باشگاه اینترمیلان ایتالیا برای مذاکره با مسئولان شرکت های پتروشیمی ایران وارد عسلویه شدند. این هیات سرمایه گذاری ایتالیایی مذاکراتی با چند شرکت بزرگ پتروشیمی کشور شروع نموده اند و از چند واحد پتروشیمیایی ایران در عسلویه بازدید نموده اند.

فیات ایتالیا در ایران پتروشیمی ساز می گردد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

هدف این گروه از سرمایه گذاران ایتالیایی از حضور در ایران، آنالیز زمینه های سرمایه گذاری در حوزه نفت و پتروشیمی ایران به وسیله بانک های بزرگ اروپایی است. ارنستو پائولیو سرپرست گروه سرمایه گذاران ایتالیایی هدف از حضور در عسلویه و مذاکرات با مدیران شرکت های پتروشیمی ایران را آمادگی برای فعالیت مالی و سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران خاطرنشان کرد و اضافه کرد: حاضریم برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران از بانک های بزرگ اروپایی استفاده کنیم تا یک همکاری بلندمدت با صنایع پتروشیمی ایران را شروع کنیم.

این عضو هیات مدیره باشگاه اینترمیلان ایتالیا با استقبال از پیشنهاد ایران برای سرمایه گذاری روی واحدهای PHD و پلی پروپیلن مجتمع پتروشیمی جم، توضیح داد: به سرعت این پیشنهاد ایرانی ها را آنالیز و اقدام خواهیم کرد و امیدوارم در آینده نزدیک با مذاکرات بیشتر در این زمینه با یکدیگر به تفاهم برسیم.

به گزارش کد الکترونیک، حدود دو سال قبل با سفر پیرو برتد فالگرو مدیرعامل شرکت تکنی مونت ایتالیا به تهران، دور جدید مذاکرات شرکت تکنی مونت ایتالیا به عنوان یکی از غول های پلیمری با پتروشیمی ایران به منظور ساخت یکی از بزرگترین پارک پتروشیمی های منطقه خاورمیانه در بندر عسلویه شروع شده است.

از سوی دیگر سال گذشته قرارداد همکاری بخش ساختمان و نصب یک طرح پتروشیمی ESBR (پتروشیمی صدف) در منطقه ویژه مالی انرژی پارس به صورت مشترک بین یک شرکت ایرانی و ایتالیایی امضا شده بود.

علاوه بر تکنی مونت، تاکنون مذاکراتی هم با شرکت انی ایتالیا به منظور تامین سرمایه و مشارکت در ساخت پالایشگاه 120 هزار بشکه ای میعانات گازی پارس شیراز اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 629

به "فیات ایتالیا در ایران پتروشیمی ساز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیات ایتالیا در ایران پتروشیمی ساز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید