رشدهای چند ماه اخیر و ریزش های چند هفته اخیر بورس طبیعی نبود

به گزارش کد الکترونیک، طغیانی درباره شرایط بورس گفت: فرایند افزایشی شاخص بورس طی چند ماه گذشته و فرایند رو به کاهش آن در هفته های اخیر در هر دو حالت غیرطبیعی است. مسئله اصلی ایجاد شرایط پایدار بر بازار است درواقع نوسانات شدیدِ مقطعی از بازار باید دور شود.

رشدهای چند ماه اخیر و ریزش های چند هفته اخیر بورس طبیعی نبود

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری کد الکترونیک، مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نوسان از ذات بازار بورس است و این بازار بالا و پایین بسیار دارد اما آنچه مهم است نگاه بلند مدت به بازار سرمایه است. هر چند امروز سرمایه گذاران خرد به دنبال سود در کوتاه مدت بوده و به محض پایین آمدن شاخص بورس با وحشت می خواهند سرمایه خود را بیرون آورند.

وی افزود: در حالی اکنون حجم بالایی از سرمایه گذاری ها در بازار سرمایه، مربوط به نقدینگی های خرد مردم است که صاحبان آن به هیچ عنوان صبور نبوده و در صورت روبرو شدن با کوچکترین نوسانی قصد ترک بازار را می کنند.

طغیانی ادامه داد: فرایند افزایشی شاخص بورس طی چند ماه گذشته و فرایند رو به کاهش آن در هفته های اخیر در هر دو حالت غیرطبیعی است. مسئله اصلی ایجاد شرایط پایدار بر بازار است درواقع نوسانات شدیدِ مقطعی از بازار باید دور گردد و بازار به شرایط بنیادین خود باز گردد بدین معنا که نوسانات به جای جنبه احساسی شکل بنیادین به خود بگیرند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی توصیه هایی درباره نکاتی که تازه واردهای بورس باید انجام دهند، گفت: نگاه تازه واردها باید به بازار بورس بلند مدت باشد. تصور رسیدن به سود 50 تا 100 در صدی در مدت کوتاه به هیچ عنوان منطقی نبوده و حتی اگر زمانی هم این اتفاق رخ دهد باز هم طبیعی نیست چرا که متوسط عایدی بازار باید با سودآوری سرمایه گذاری در اقتصاد کشور و سودآوری کارخانه جات نسبت مشخصی داشته باشد.

4141

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1333

به "رشدهای چند ماه اخیر و ریزش های چند هفته اخیر بورس طبیعی نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشدهای چند ماه اخیر و ریزش های چند هفته اخیر بورس طبیعی نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید