ثبت اطلاعات واحد های تولیدی و صنعتی قم در سامانه جامع تجارت الزامی است

به گزارش کد الکترونیک، سیجانی از الزام در ثبت اطلاعات واحد های تولیدی و صنعتی در سامانه جامع تجارت و انبار ها تا امروز بیستم مهرماه خبر داد.

ثبت اطلاعات واحد های تولیدی و صنعتی قم در سامانه جامع تجارت الزامی است

به گزارش گروه استان های کد الکترونیک از قم،محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در راستای تسریع شفافیت زنجیره تامین کالا های بورسی گروه های تولیدی سیمان، فولاد، پتروشیمی و ... در سامانه جامع تجارت و رصدپذیر نمودن این کالا ها مقرر شده علاوه بر داشتن کد بورسی، ارائه کد نقش در سامانه تجارت الزامی شود و در غیر این صورت موضوع عرضه خارج از شبکه تلقی و از طریق مجاری ذیربط مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

او افزود: کلیه واحد های تولیدی و توزیعی استان قم در این خصوص باید تا تاریخ 20 مهر ماه جاری نسبت به تکمیل کلیه اطلاعات درخواستی در سامانه شامل دریافت کد، نقش خرید، فروش، موجودی انبار و ... اقدام و مراتب برای ارائه گزارش به وزارتخانه منعکس شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم یادآور شد: در همین خصوص ثبت اطلاعات تولیدکنندگان و توزیع کنندگان سنگ آهن، کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و شمش فولادی باید اطلاعات واحد های تولیدی و توزیعی خود را در سامانه جامع تجارت و انبار ها تا تاریخ مذکور ثبت کنند.

به گفته سیجانی، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مقاطع فولادی مانند فولاد گرم، سرد، قلع اندود، گالواهمه، تیرآهن، میلگرد، مفتول، نبشی، کلاف و ناودانی هم مشمول الزام ثبت اطلاعات در سامانه تجارت و انبار ها هستند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت قم با اشاره به الزام ثبت اطلاعات واحد های تولید پودر شوینده و پوشک خردسال در سامانه جامع تجارت هم تاکید کرد: اطلاعات هفتگی، میزان تولید، فروش، موجودی انبار، با توجه به شناسه های اختصاصی تعیین شده از تاریخ مذکور به بعد و با توجه به عدم همکاری برخی از واحد های تولیدی در این خصوص و به منظور جلوگیری از بروز مسائل آینده برای واحد های مذکور در تامین مواد اولیه اعم از تخصیص ارز و یا خرید از بورس کالا امکان فروش محصولات تولیدی هر واحد به عوامل توزیع و عرضه و از طرفی معطوف به تصمیمات جلسه هفتم مهرماه جاری در خصوص سامانه جامع تجارت مقرر شده است.

سیجانی شرح داد: این قبیل واحد های تولیدی موظف هستند نسبت به ثبت اطلاعات تولید و فروش به تفکیک خریداران و میزان موجودی کلیه انبار های خود به صورت هفتگی به صورت مستمر اقدام کنند.

حجم سرمایه گذاری اجرا شده برای واحد های صنعتی قم فراتر از 77 هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه گذاری اجرا شده در حدود 2 هزار و 400 واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از 60 هزار تَن فرصت اشتغال ایجاد شده است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آن ها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال دارند.

ح

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1984

به "ثبت اطلاعات واحد های تولیدی و صنعتی قم در سامانه جامع تجارت الزامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت اطلاعات واحد های تولیدی و صنعتی قم در سامانه جامع تجارت الزامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید