با تعدادی از معروف ترین جاذبه های گردشگری تنکابن آشنا شوید

به گزارش کد الکترونیک، در استان مازندران شهرهای متعددی وجود دارند که در طول تعطیلات بسیار شلوغ می شوند و دارای جاذبه های بیشماری هستند. یکی از این شهرها، شهرستان تنکابن است. با ما در مقاله معروف ترین جاذبه های گردشگری تنکابن همراه باشید تا شما را با تعدادی از برترین جاذبه های دیدنی تنکابن آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با دیدنی های معروف تنکابن برایتان جالب خواهد بود.

با تعدادی از معروف ترین جاذبه های گردشگری تنکابن آشنا شوید

پل چشمه کیله

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری تنکابن، پل چشمه کیله است. در سال 1309، تعدادی مهندس آلمانی و روسی این پل را طراحی کردند و در همین سال، ساخت آن آغاز شد. در سال 1311 پل تکمیل گشت و ساخت آن به خاتمه رسید. ارتفاع، عرض و طول آن به ترتیب 5، 7 و 112 متر هست. این پل تاریخی را میتوان نمادی از شهرستان تنکابن دانست.

جنگل دوهزار

یکی از برترین جاذبه های دیدنی تنکابن، جنگل دوهزار است. در این جنگل چشم انداز ها بسیار زیبایی را می بینیم که هر فردی را مجذوب می نمایند. در این جنگل مراتع سرسبز، پستی بلندی های سبز و بعلاوه رودخانه وجود دارند. این زیبایی ها به علاوه آب و هوای بسیار خوب باعث شده تا مسافران و گردشگران بسیاری به این جنگل بیایند و از این فضای بسیار زیبا و ناب لذت ببرند.

بیشتر بخوانیدجنگل دوهزار تنکابن؛ زیبایی طبیعی در بطن مازندران

پارک جنگلی چالدره

یکی از دیدنی های معروف تنکابن، پارک جنگلی چالدره با 94 هکتار مساحت است. جنگل چالدره دره ای سرسبز و فوق العاده زیبا بوده که در آن درخت های توسکا و افرا به وفور دیده می شوند. در چالدره دو رود به یکدیگر می رسند. برای دسترسی به این جنگل، باید 18 کیلومتر را در جاده تنکابن و جنگل دو هزار طی کنید. برای اقامت در این جنگل، کلبه هایی وجود دارند که امکانات خوبی در آنها در نظر گرفته شده اند.

بیشتر بخوانیدبھشتی درغرب مازندران به نام پارک جنگلی چالدره

پارک ملی خشکه داران

در 30 کیلومتری تنکابن، تنها جنگل جلگه ای در شمال ایران به نام پارک ملی خشکه داران وجود دارد. این منطقه حفاظت شده با 2،600،000 متر مربع مساحت، بکر و دست نخورده است. در این جنگل گونه های گیاهی مانند ازگیل جنگیلی، ممرز، توسکا، بلوط، لرگ و گونه های جانوری مانند گربه وحشی، گرگ، خوک، مرغابی، غار باکلان، قره وجود دارند. برای دسترسی به این جنگل زیبا و بکر، باید وارد محور تنکابن- چالوس شوید و بعد از 30 کیلومتر بین نشتارود و عباس آباد، به این منطقه می رسید.

روستای قلعه گردن

یکی از جاذبه های بکر و زیبای شهرستان تنکابن، روستای قلعه گردن هست. این روستا به بهشت کوچک شمال ایران معروف بوده و علت آن هم، زیبایی این روستا و چشم انداز ها فوق العاده ای هست که در دل خود دارد.

چشمه آبگرم فلکده

در جنگل های دو هزار، منطقه ای به نام فلکده وجود دارد که در این منطقه، آبگرمی به همین نام است. آبگرم فلکده خاصیت درمانی دارد و افراد بسیاری برای همین موضوع به جنگل دوهزار و منطقه فلکده می آیند. نکته جالب توجه در خصوص این آبگرم، این است که آبش کاملا قابل آشامیدن بوده و در آن گوگردی وجود ندارد. در این منطقه، درختهای سرو و کاج بسیاری وجود دارند و چشم انداز بسیار زیبایی را پدید آورده اند.

آبشار سنگ بن چشمه

یکی دیگر از جنگل های این شهرستان، سوته چال هست که در قسمت غربی این شهرستان واقع شده است. در این جنگل، آبشار فوق العاده زیبایی به نام آبشار سنگ بن چشمه وجود دارد. در اطراف این آبشار دیدنی، چشم انداز زیبایی را می بینیم که کاملا بکر بوده و همین به جذابیت روز افزون آن اضافه نمود.

منبع: همگردی
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2098

به "با تعدادی از معروف ترین جاذبه های گردشگری تنکابن آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تعدادی از معروف ترین جاذبه های گردشگری تنکابن آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید