آشنایی با دهکده Giethoorn معروف به ونیز هلند

به گزارش کد الکترونیک، هلند برای گردشگرها سرزمین آسیاب بادی ها و گل است اما جذابیت های این کشور به این‌ها خلاصه نمی‌شود دهکده‌ای با نام گیتورن (Giethoorn) در هلند وجود دارد که همچون ونیز خیابان ندارد و مردم در کانالهای آبی جابجا می‌شوند.

آشنایی با دهکده Giethoorn معروف به ونیز هلند

شاید شما هم تا کنون به این فکر افتاده باشید که در یک دهکده کوچک شبیه آنچه که در قصه‌ها درباره آن‌ها می‌شنوید، زندگی کنید. دهکده Giethoorn در هلند یکی از همان دهکده‌های زیبایی است که بسیاری از افراد، تنها در خواب می توانند آن را ببینند. دهکده‌ی رویایی و دیدنی Giethoorn که با عنوان ونیز هلند نیز شناخته می‌شود در سال 1230 پایه‌ریزی شده است. دهکده‌ای که هیچ جاده یا وسایل حمل و نقل مدرنی ندارد، تنها کانال‌ها و 176 پل، راه‌های ارتباطی این دهکده را تشکیل می‌دهند. گردشگران تور هلند برای بازدید از این دهکده باید وسایل نقلیه خود را بیرون از آن پارک کنند و پیاده یا با استفاده از قایق‌هایی که whisper boats نام دارند می‌توانند در این دهکده گردش کنند. از این رو محیط این دهکده بسیار آرامش‌بخش است حتی زمانی که سیل توریست‌ها در گوشه و کنار آن دیده می‌شود. حتی در وبسایت این دهکده نیز به این نکته اشاره شده است که در Giethoorn بلندترین صدایی که خواهید شنید، صدای اردک‌ها و سایر پرندگان است؛ یک دهکده آرام و رویایی.

این دهکده جاده‌ای ندارد، اما این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید در گوشه و کنار آن گردش کنید. رایج‌ترین وسیله حمل و نقل در اینجا، قایق است. قایق‌هایی با موتور بدون صدا

بنابراین، آرامش و سکوت در دهکده حکمفرما است تنها صدایی که می‌شنوید، صدای پرندگان است. حتی زمانی که دهکده پر از توریست باشد. این دهکده که با نام "ونیز هلند" نیز شناخته می‌شود در سال 1230 پایه‌گذاری شده است.

ساکنان اولیه این دهکده، ذخایر متعددی از تورب یافته بودند و در طول زمان گودال‌هایی برای استخراج آن‌ها کنده بودند. حالا، همه این گودال‌ها به دریاچه‌هایی کوچک و بزرگ تبدیل شده‌اند. جزیره‌هایی که تازه به وجود آمده بودند با 176 پل به هم راه پیدا کرده‌اند و در نهایت این دهکده زیبا که گویی از دل قصه‌ها به دنیای واقعی پا گذاشته، ایجاد شده است.

انتشار: 25 بهمن 1396 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 30

به "آشنایی با دهکده Giethoorn معروف به ونیز هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با دهکده Giethoorn معروف به ونیز هلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید