کتاب نوشتارهای عکاسی مستند منتشر شد

به گزارش کد الکترونیک در سنندج، کتاب نوشتارهای عکاسی مستند مجموعه متونی است که نگارنده در باب عکاسی مستند اجتماعی به رشتۀ تحریر درآورده است.

کتاب نوشتارهای عکاسی مستند منتشر شد

در این مجموعه برای سندیت و اثبات نوشتارها و ارجاعات تاریخی از کتاب ها و مقالات معتبری در زمینۀ عکاسی و دیگر رشته­ های هنری استفاده شده تا مخاطب را با باورهای نگارنده همراه سازد.

کتاب نوشتارهای عکاسی مستند پنج فصل است. فصل اول با عنوان عکاسان مستند اجتماعی به تحلیل و آنالیز آثار دو عکاس جریان ساز می پردازد که تحولات و تغییرات بسیاری را به وجود آوردند و هم اکنون افراد زیادی پیرو نگاه و رویکرد آنان هستند.

در فصل دوم با عنوانعکاسی مستند اجتماعی از زاویه های متفاوت به عکاسی مستند اجتماعی پرداخته شده است؛ که شامل تحلیل و آنالیز، تحسین و انتقاد، توصیفِ قدرت انتشار عکس مستند و تأثیرگذاری بر دیگر هنرها، همه گیری و آنالیز رخدادی ناگهانی است، در آخر اما عکاسی مستند، در کسوت تاریخ نگار، تلخ ­خوانده می­ گردد.

در فصل سوم با عنوان عکاسی مستند و سینما به قرابت عکاسی مستند با سینمای مستند و داستانی می­پردازد و این مسئله آنالیز شده که حاصل این قرابت فراوری چه نوع فیلم­های مستند و داستانی ای بوده است و فیلم سازان با چه دیدی به عکاسان مستند اجتماعی می ­نگرند.

فصل چهارم نقد و آنالیز چهار مجموعه عکس مستند است که توانسته اند جوایز معتبری را کسب نمایند. فصل پنجم، دربردارندۀ چند نوشتار در باب عکاسی است.

چاپ نخست کتاب نوشتارهای عکاسی مستند در 256 صفحه در قطع رقعی در خرداد 1402 در انتشارات کتاب پرگار تهران چاپ و منتشر شد تا در اختیار علاقه مند به عکاسی مستند و خبری قرار گیرد.

فرهاد مطاعی متولد اسفند 1367 کارشناس ارشد عکاسی، نویسنده حوزه عکاسی و مدرس دانشگاه است که سال قبل کتاب روایت در مجموعه عکس مستند را در انتشارات پرگار به چاپ رساند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 1 تیر 1402 بروزرسانی: 1 تیر 1402 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2405

به "کتاب نوشتارهای عکاسی مستند منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب نوشتارهای عکاسی مستند منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید