مهاجرت به کانادا به وسیله تحصیل ، مهاجرت تحصیلی کانادا

به گزارش کد الکترونیک، کانادا یکی از کشور های مهاجر پذیری است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت به آن وجود دارد ، یکی از راحت ترین و بهترین روش های مهاجرت به کانادا ، مهاجرت به وسیله تحصیل است که شاید دلیل آن این باشد که در این روش می توانید پس از خاتمه دوره تحصیلی خود و پیدا کردن کار در آن کشور اقامت دائم کانادا را کسب کنید. از علت های دیگر پرطرفدار بودن این کشور می توان به انگلیسی زبان بودن آن ، داشتن مراکز آموزش علمی سطح بالا ، دانشگاه های برتر جهان ، حمایت دولت کانادا از مهاجران ،امنیت بالا ، رفاه و سطح زندگی عالی باشد.

مهاجرت به کانادا به وسیله تحصیل ، مهاجرت تحصیلی کانادا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

دو جهت اصلی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد: یک راه، اخذ ویزای اقامت دائم کانادا است و راه دیگر ورود به کانادا با اجازه کار موقت است؛ که مهاجرت تحصیلی به کانادا می تواند یکی از بهترین راه های اخذ اقامت دائم در کانادا باشد. شما می توانید با اتمام تحصیل در کانادا ویزای کاری دریافت کنید و پس از پیدا کردن کار در آنجا مشغول به کار شوید و برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.

منظور از اقامت دائم کانادا چیست؟

هنگامی که ویزای مهاجرت کانادا برای اقامت دائم صادر شد، بیشتر حقوق و تعهدات مشابه شهروندان کانادایی را دارید. همانطور که از نام آن پیداست، شما این شرایط را در صورتی می توانید به طور نامحدود نگه دارید که در هر دوره 5 ساله، 2 سال حضور فیزیکی در این کشور داشته باشید. پس از 3 سال اقامت در کانادا، ممکن است درخواست تابعیت کانادا بدهید. کانادا تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد، بنابراین مجبور نیستید از گذرنامه فعلی خود دست بکشید.

در عمل بین اقامت دائم و تابعیت در کانادا تفاوت های کمی وجود دارد. نکته اول این است که شما با عنوان اقامت دائم ممکن است در انتخابات رأی ندهید. دوم این که، در حالی که تابعیت حقی است که نمی توان از شهروندان گرفت، در صورت ارتکاب جرم جدی ممکن است اخراج شوید.

شرایط مهاجرت دانشجویی به کانادا چیست؟

دانشجویانی که قصد دارند تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهند احتیاج به دریافت ویزای تحصیلی دارند. این ویزا به دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند اعطا می گردد. دریافت این این ویزا شرایطی دارد که باید این شرایط لازم را داشته باشید تا بتوانید اقدام به مهاجرت تحصیلی نمائید.

  • اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا دریافت پذیرش از طرف یکی از دانشگاه های کانادا است که جهت دریافت این پذیرش باید سابقه تحصیلی خوبی همچون معدل بالا را داشته باشید تا بتوانید پذیرش بگیرید.
  • قدم دوم دریافت ویزای تحصیلی کانادا است که اگر این شرایط را نداشته باشید نمی توانید به کانادا به وسیله تحصیل مهاجرت کنید و اقامت دریافت کنید. اگر شما رزومه تحصیلی و کاری قوی ، مدرک زبان معتبر با نمره بالا و تمکن اقتصادی بالایی داشته باشید به طوری که اثبات کنید قادر به پرداخت هزینه زندگی و تحصیل خود هستید؛شانس خیلی بالایی برای دریافت این ویزا خواهید داشت.

نکته ضروری پذیرش : برای دریافت پذیرش حتما باید یک مدرک معتبر انگلیسی با فرانسوی با نمره بالا همچنین نمرات بالا دروس تخصصی در آخرین مقطع تحصیلی خود داشته باشید تا بتوانید از یک دانشگاه معتبر در رشته مورد نظر خود پذیرش بگیرید. پس از دریافت نامه پذیرش به سفارت کانادا مراجعه کنید و یا نامه را به سفارت ارسال کنید تا ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در کالج):

پس از پذیرش در یکی از کالج های کانادا با توجه به شرایطی که در بالا ذکر کردیم. بعد از گذارندن دوره های زبان خود می توانید تا مقطع کارشناسی به تحصیل خود ادامه دهید.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در دانشگاه):

علاوه بر تمکن اقتصادی و شرایط سنی، و موارد ذکر شده شما برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، باید مدرک آیلتس آکادمیک ارائه دهید. سطح آیلتس شما با توجه به رشته و دانشگاه مقصد متفاوت است. اما معمولا برای تحصیل در یکی از دانشگاه های کانادا، باید حداقل آیلتس 6 اکادمیک داشته باشید.

تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند این امکان را دارند تا مقطع کارشناسی تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهند. پس از ارائه مدارکی که در بالا نام بردیم یکی از مهم ترین مدارکی که باید ارائه دهید ، دیپلم 12 ساله خود است تا بتوانید پذیرش در مقطع کارشناسی را دریافت کنید. تنوع بالا رشته و دانشگاه در کانادا باعث می گردد که شما بتوانید با توجه به سلیقه خود در رشته مورد علاقه خود در یکی از دانشگاه های برتر کانادا مشغول به تحصیل شوید.

یک نکته جالب که می توان به آن اشاره نمود این است که اگر شما قصد تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا را دارید اما مدرک زبان ندارید می توانید برای تحصیل در کانادا اقدام نمائید ؛به این صورت که باید یک دوره زبان کوتاه در کانادا بگذرانید سپس وارد دانشگاه شوید و ادامه تحصیل دهید. الته ناگفته نماند که کسانی که مدرک زبان بلخصوص نمره بالا دارند شانس و امتیاز بالاتری برای پذیرش خواهند داشت. تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا در حدود 3 الی 4 سال است و شما پس از گذراندن این دوره می توانید مدرک تحصیلی خود را در مقطع کارشناسی اخذ نمایید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است که در ادامه به این هزینه ها خواهیم پرداخت.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

هزینه تحصیل در کانادا در تمام مقاطع نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان پایین تر است به همین علت متقاضیان زیادی برای تحصیل در کانادا وجود دارد.یکی از مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا این است که شما می توانید در عین تحصیل کار دانشجویی داشته باشید و مشغول به کار پاره وقت شوید.همچنین پس اتمام تحصیل می توانید وارد بازار کار شوید و اقامت دائم دریافت کنید.طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد حدود 2 سال است و پس از این دوره مدرک کارشناسی ارشد دریافت می کنید.

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل می پردازند از شرایط بسیار ویژه و مناسبی برخوردار هستند. چرا که می تواند در کنار تحصیل خود به کار دانشجویی نیز بپردازد. علاوه بر این امکان ورود به بازار کار به راحتی برای دانشجویان فراهم است و دانشجویان می توانند پس از تحصیلات خود وارد بازار کار در کشور کانادا شده و اقامت این کشور را نیز به دست آورند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا در حدود 2 سال می باشد و دانشجویان پس از خاتمه تحصیلات خود می توانند مدرک تحصیلی خود را نیز به دست آورند.

تحصیل در مقطع دکتری کانادا

اگر قصد تحصیل در مقطع دکترا در کانادا دارید باید رزومه بسیار قوی برای ارائه داشته باشید تا بتوانید تایید استاد راهنما را دریافت کنید.همچنین باید مدرک آیلتس با نمره حداقل 7 را داشته باشید و پروپوزال و مقالات ISI خوبی ارائه دهید. سپس بعد از تایید استاد راهنما پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنید. شما می توانید فاند تحصیلی هم در این مقطع دریافت کنید. طول این مقطع تحصیلی هم حدودا 4 الی 6 سال است. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در هرکدوم مقاطع تحصیلی ، مقالات کد الکترونیک را مطالعه نمائید و یا با مشاوران کد الکترونیک جهت هدایت تماس بگیرید.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا چقدر است؟

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا بستگی به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی دارد اما به طور میانگین بین 25,000 تا 35,000 دلار کانادا و برای کالج نیز از 10,000 دلار کانادا هزینه در بر می گیرد که علاوه بر آن هزینه های زیر را نیز شامل می گردد:

  • هزینه ارزیابی مدرک تحصیلی بین 2700 تا 3500 دلار کانادا
  • هزینه لغو تعهد آموزش از 12،000 تومان
  • هزینه انگشت نگاری حدودا نفری 250 هزار تومان
  • هزینه پیک آپ ویزا حدودا از 330 هزارتومان
  • هزینه امتحان آیلتس 3,000,000 تومان

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا چگونه است؟

ویزای تحصیلی برای مقاطع لیسانس یا پیین تر کمی مشکل است و برای مقاطع فوق لیسانس به بالا، راحت تر می باشد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم با معدل بالای 14 و مدرک تحصیلی زبان انگلیسی آیتلس با نمره 6 , نمره 6.5 برای کارشناسی ارشد، و نمره 7 برای دکترا مورد احتیاج است.

نکته آخر اینکه، در صورتی که در دانشگاه معدل خوبی دریافت کنید نیز شامل یاری هزینه تحصیلی از طرف دانشگاه خواهید شد.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا چیست؟

کانادا دارای یک سیستم قوی در آموزش تحصیلی به دانش آموزان است به همین علت خیلی از والدین برای پیشرفت تحصیلی فرزند خود اقدام به این نوع مهاجرت می نمایند. تحصیل در مدارس استان های مختلف کانادا متفاوت است. اما به طور کلی تحصیل ازسن 5 سالگی شروع می گردد البته تحصیل در این مقطع کاملا اختیاری است و تحصیلات اجباری در کانادا از سن 6 سالگی شروع می گردد. یکی از فواید تحصیل دانش آموزان در مدارس کانادا این است که یکی از والدین می توانند در طول تحصیل فرزند خود همراه آن باشند و یک اقامت موقت دریافت نمایند. مدارس کانادا دو نوع می باشد : مدارس دولتی که رایگان است و مدارس خصوصی که احتیاجمند پرداخت شهریه است. که این شهریه تقریبا از 14،000 دلار کانادا شروع می گردد.

دانش آموزان بین المللی که از دیگر کشور ها برای تحصیل به کانادا مهاجرت مینمایند ابتدا باید در مدارس شبانه روزی و یا در مدارس روزانه بین المللی این کشورتحصیلات خود را شروع نمایند. سپس متناسب با سطح زبان فرانسه یا انگلیسی و اطلاعات علمی خود مشخص سطح شوند و در کلاس و مدارس مناسب سطحشان مشغول ه تحصیل شوند

منبع: اینترنت
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1350

به "مهاجرت به کانادا به وسیله تحصیل ، مهاجرت تحصیلی کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت به کانادا به وسیله تحصیل ، مهاجرت تحصیلی کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید