غار چیانگ دائو

به گزارش کد الکترونیک، غار چیانگ دائو (Chiang Dao caves) در 70 کیلومتری شمال، شمالی ترین شهر کشور تایلند، یعنی چیانگ مای قرار گرفته است. در این مقاله شما را بیشتر با این جاذبه آشنا خواهیم کرد.

غار چیانگ دائو

مجموعه غارهای چیانگ دائو از بیش از 100 غار تشکیل شده که 10 تا 12 کیلومتر در داخل کوه گسترش پیدا کرده اند اما در حال حاضر در تور تایلند تنها می توانید از 5 تا از این غارها بازدید کنید. بر اساس افسانه ها زمانی زاهدی در این غار زندگی می کرد، او فرشته ها را متقاعد کرد تا به خلق شگفتی در این غار دست بزنند معجزاتی مثل جریان آبی که از پایه مجسمه طلایی سرازیر است، شهر ناگا، فیل الهی و مقبره ای برای این زاهد که در اعماق غار هستند و تاکنون کسی آن ها را ندیده است. امروز در گوشه ای از غار یک زیارتگاه کوچک برای این زاهد ساخته شده که بومی ها در آن عبادت می کنند.

برای رسیدن به ورودی اصلی این غار باید از چندین پله شیب دار و لغزنده بالا بروید. این غار را همه به عنوان مکانی مقدس می شناسند پس حتما لباس های مناسب به تن داشته باشید البته نگران نباشید چون می توانید با هزینه 20 بات لباس مناسبی را کرایه کنید. در ورودی این غار دو مکان مقدس نظرتان را جلب می کند، غار روشنایی کمی دارد فقط دالان هایی که قندیل ها و ستون های برجسته دارند با یکی دو لامپ روشن شده اند و روشنایی کمی را به وجود آورده اند. بقیه قسمت های غار کاملا تاریک است و برای کشف آن حتما باید با یک راهنما راهی شوید. با پرداخت 100 بات می توانید یک فانوس گازسوز کرایه کنید و با 100 بات دیگر هم یک راهنما را با خود همراه کنید و به دل غار بزنید. راهنما شما را به دیدن سه غار «تام ما»، «تام کیو» و «تام نام» می برد که در بیش از 500 متری زیر زمین قرار دارند.

اگر در تور تایلند به بازدید این غار بروید، به مسیرهایی بسیار تنگ و باریک خواهید رسیذد که مجبور هستید یکی دوبار سینه خیز بروید تا آن ها را رد کنید.

انتشار: 18 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 15

به "غار چیانگ دائو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غار چیانگ دائو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید