عکس، هواپیمای فوق پیشرفته جت لاینر به پرواز درآمد

به گزارش کد الکترونیک، شرکت جت لاینر هواپیمای فوق پیشرفته و غیرمعمولی TU Delft برای اولین بار به پرواز درآورد. این هواپیما از لحاظ ظاهری تفاوت های قابل توجهی با سایر هواپیماها دارد و مسافران را در بال های خود حمل و بازدهی موتور آن 20 درصد بیشتر است.

عکس، هواپیمای فوق پیشرفته جت لاینر به پرواز درآمد

پیش از انجام پرواز رسمی این هواپیما سازندگان آن بارها آزمایش های فنی و ایمنی را انجام دادند تا از عملکرد مطلوب TU Delft مطمئن شوند. رولوف وس یکی از مهندسان ارشد پروژه ساخت این هواپیما گفت: نمونه های کوچک آزمایشی از هواپیمای جت لاینر در آزمایش های متفاوتی مورد ارزیابی قرار گرفتند. این آزمایش ها به مهندسان کمک کرد تا از هرگونه حادثه ای جلوگیری کرده و مسائل فنی آن را پیش بینی کنند.

باتوجه به نوع طراحی هواپیمای TU Delft تعدادی از مدیران شرکت جت لاینر نگران بودند که این هواپیما در اولین پرواز رسمی خود دچار مشکل شده و ناگهان سقوط کند ولی همه مراحل پرواز خوب پیش رفت و هواپیما توانست مدت زمان مشخصی را در آسمان بماند. با اینکه هواپیمای V شکل شرکت جت لاینر رونمایی شده ولی هنوز اطلاعات زیادی از مشخصات فنی آن منتشر نشده و معلوم نیست چه زمانی این هواپیما به تولید انبوه رسیده و تعداد زیادی از آن ساخت می شود.

یکی از تفاوت های شاخص این هواپیما با دیگر وسایل حمل ونقل هوایی محل دقیق مرکز ثقل آن است. پس از هر پرواز مهندسان داده ها را به دقت بررسی می کنند و با جمع آوری آمارها توانایی ها هواپیما را در مرور زمان ارتقا می دهند. در واقع می توان گفت مدیران جت لاینر می خواهند هر پرواز هواپیمای این شرکت نسبت به سفر هوایی قبلی بهتر بوده و مسافران با ایمنی و راحتی بیشتر را احساس کنند.

آنا

منبع: گردشبان
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1347

به "عکس، هواپیمای فوق پیشرفته جت لاینر به پرواز درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، هواپیمای فوق پیشرفته جت لاینر به پرواز درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید