شهر زیبای چیانگ مای

به گزارش کد الکترونیک، چیانگ مای شهری زیبا در شمال کشور تایلند است. این شهر با پیشینه تاریخی که دارد یکی از بهترین مراکز فرهنگی، گردشگری و اقتصادی در کشور تایلند به شمار می‌رود و زیبایی‌های فراوانی دارد.

شهر زیبای چیانگ مای

معبد سوآن داک (Wat Suan Dok)

معبد سوآن داک یکی از زیباترین معابد شهر چیانگ مای است. این معبد بسیار قدیمی است و معماری خاص خود را دارد. دسترسی به آن نیز آسان است. سوآن داک در خیابان سوتپ و در نزدیکی دیوارهای باستانی شهر چیانگ مای قرار گرفته است و یکی از بهترین جاذبه‌های تور تایلند است.

معبد پهارا سینگ (Wat Phra Singh)

معبد پهارا سینگ نیز یکی از معابد پربازدید شهر چیانگ مای است. این معبد در بخش قدیمی شهر چیانگ مای و در نزدیکی دیوارهای باستانی قرار دارد. معماری ساختمان این معبد مشابه ساختمان های مناطق شمال این کشور می‌باشد.

معبد Wat Jed Yod

معبد «جت یاد» یکی از معبدهای بودایی به سبک هندی است که در شهر چیانگ مای قرار دارد و در قرن 15 به منظور میزبانی شورای جهانی بودا ساخته شده است. ساخت این معبد شباهتی به دیگر معابد تایلند ندارد. سالن آن شبیه غار و زیربنای آن مستطیل شکل می‌باشد.

معبد Wat Pah Pong

معبد په پونگ در شهر چیانگ مای نشان دهنده معماری چند فرهنگ مختلف همچون چین، برمه و تایلند است. این معبد در واقع صومعه بودایی است که با معماری زیبایش خیلی ها را به سمت خود جذب می کند. جذاب ترین جاذبه معماری آن را نیز می توان ورودی های باشکوه آن دانست. گردشگران تور تایلند با عبور از این دروازه های بزرگ، وارد سالنی می شوند که کاهنان در آنجا به عبادت و نماگزاری مشغول هستند.

انتشار: 17 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 5

به "شهر زیبای چیانگ مای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر زیبای چیانگ مای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید