زندگی روستایی، فراتر از بازارهای شناور بانکوک

به گزارش کد الکترونیک، در تایلند بازار های شناور فراوانی وجود دارد که همواره این بازار های شناور و سبک آن ها، مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

زندگی روستایی، فراتر از بازارهای شناور بانکوک

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

تایلند مانند بسیاری از مکان های دیگر است. اما شهری در 50 مایلی (80 کیلومتری) جنوب غربی بانکوک وجود دارد که مردم محلی، کاری غیرمنتظره انجام می دهند.

همان طور که قطار به ساموت سنگخرم (Samut Songkhram) نزدیک می گردد، ده ها تن از مردم سبد های بامبویی که در آن وسایلی را برای فروش قرار داده اند با عجله به کنار می کشند و باز با گذشتن قطار، وسایل را روی زمین پهن می نمایند و مشغول کار می شوند. زمانی که مشغول خوردن چای در کافه ای در همین منطقه هستید، می توانید شاهد دیدن این صحنه باشید. قطار آنقدر به شما نزدیک است که گویی می توانید آنرا لمس کنید. نام این بازار، بازارچه ریلی مائه کلونگ بانکوک است.

بیشتر بازدیدنمایندگان از Samut Songkhram برای دیدن بازار های مختلف که بازار های شناور یکی از آنها است، به آنجا سفر می نمایند. یکی از معروف ترین این بازار ها، بازار شناور دامنوئن سادوک (Damnoen Saduak) است که می توانید با اتوبوس یا ماشین به آنجا بروید و سپس با استفاده از قایق به دل این بازار بزنید. در این بازار مردمان محلی و دست فروشان، وسایل خود را به فروش می رسانند. خوب است که بدانید هر کدام از این بازار ها در نوع خود بسیار سرگرم نماینده هستند.

Ban Bang Phlap، روستایی کوچک در نزدیکی شهر کانالی، آمفاوا (Amphawa) است. در 15 سال گذشته، ساکنان این روستا به سختی کار نموده اند تا بتوانند سنت قدیمی مانند فراوری پودر نارگیل را حفظ نمایند و از این طریق امکانات پایدار ایجاد شغل محلی برای جوانان را داشته باشند. هنگام بازدید از این روستا، مدل های زیادی برای فراوری پودر نارگیل خواهید دید. بازدیدنمایندگان معمولا برای کاوش در این روستا، با دوچرخه می آیند. هوا عمدتا گرم و مرطوب است، اما هنگام دوچرخه سواری، برخورد نسیم خنک را حس خواهید کرد. در جهت دوچرخه سواری، می توانید در باغ های میوه توقف داشته باشید و از ترکیب نعنای خشک شده سبز، پوست پوملوی خرد شده و موز که در شیشه قرار گرفته و زیر نور آفتاب خشک شده است، بخورید. این نوار ها طعم ترش و شیرین جالبی دارند.

بعد از آن به بیشه نارگیل ها خواهید رسید. این بیشه ها، منبع شکر نارگیل هستند. مردمان روستا، شیره نارگیل را درون ظرف های بزرگ ریخته و می جوشانند تا ماده ای شکر مانند به دست آید. از این شکر در فراوری شرینی های خوشمزه استفاده و به سراسر کشور فرستاده می گردد.

چگونه به روستای Ban Bang Phlap سفر داشته باشیم؟

چگونه بروید: بهتر است با یک راننده به این روستا بروید. به وسیله فرم های مختلف حمل و نقل محلی، قطار، اتوبوس یا کشتی های کوچک خود را به آنجا برسانید. قطار ها معمولا هر یک ساعت یک بار از ایستگاه Wong Wian Yai به Maha Chai می روند، جایی که شما می توانید با پرداخت 3 بات با کشتی های کوچک به بن لائم بروید. از ایستگاه بن لائم با قطار می توانید به Samut Songkhram بروید. هزینه آن تنها 10 بات است.

کجا اقامت داشته باشید؟ در مهمان سرای روستایی که دارای محیطی صمیمی، تهویه مطبوع و حمام خصوصی است، می توانید اقامت داشته باشید. برای رزرو می توانید به اداره گردشگری تایلند ایمیل بزنید، اما بهتر است هماهنگی های لازم را به وسیله آژانس های مسافرتی انجام دهید.

چگونه می توانید به روستا سفر کنید؟ برای رسیدن به این روستا به حمل و نقل خصوصی احتیاج خواهید داشت. اگر به زبان تایلندی هم تسلط نداشته باشید، قطعا به مترجم احتیاج خواهید داشت. البته آژانس های مسافرتی بهتر می توانند به شما یاری نمایند.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 582

به "زندگی روستایی، فراتر از بازارهای شناور بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی روستایی، فراتر از بازارهای شناور بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید