راهکارهایی برای صرفه جویی در هزینه های سفر به پاریس

به گزارش کد الکترونیک، پاریس، مرکز کشور فرانسه یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیاست که از لحاظ مالی نیز در سطح بالایی قرار گرفته است. قیمت های بالا و گران بودن هزینه های سفر به پاریس باعث شده تا بسیاری از افراد این شهر را از فهرست سفرهای خارجی خود حذف نموده و رویای آن را از فکر خود بیرون نمایند. اما باید بدانید شما با یک برنامه ریزی درست و حساب شده می توانید سفری هیجان انگیز و دوست داشتنی را در این شهر زیبا تجربه نمایید. کافیست نکات زیر را در بین را ه هایی برای صرفه جویی در هزینه های سفر به پاریس در نظر گرفته و هوشمندانه خرج کنید. ادامه مطلب روش هایی برای صرفه جویی در هزینه های سفر به پاریس را دنبال نمایید تا با سفر کم هزینه به پاریس آشنا شوید.

راهکارهایی برای صرفه جویی در هزینه های سفر به پاریس

نکته اول: بازدید از موزه ها و بناهای تاریخی در روزهای رایگان

اگر به بازدید از موزه ها و بناهای تاریخی علاقمندید، می توانید روزهای رایگان را برای این کار انتخاب نمایید. یکشنبه اول هر ماه بازدید از این مکان ها رایگان بوده و هیچ ورودی از بازدیدکنندگان دریافت نمی شود. موزه لوور یکی از موزه هایی است که امکان بازدید رایگان از آن را خواهید داشت. علاوه بر آن می توانید به تماشای طاق پیروزی در خیابان شانزه لیزه نیز بروید. البته توجه داشته باشید که تخفیف بلیت های ورودی یا رایگان بودن آن ها در این روزها باعث ازدحام جمعیت بازدیدکنندگان می شود. از این رو باید سعی کنید حدود 30 دقیقه قبل از بازگشایی این مراکز در محل حضور داشته باشید. در این صورت می توانید به محض بازشدن از آن مکان بازدید نموده و با شلوغی روبرو نشوید. در صورتی که به ساعات شلوغی برخورد کنید ممکن است مجبور باشید یک صف 3 ساعته را برای بازدید از مکان مورد نظرتان تحمل نمایید. این مسئله در خصوص مکان های پرطرفدار و محبوب پررنگ تر می شود. اگر در روز یکشنبه اول ماه در پاریس نبودید و علاقمند به بازدید از مراکز فرهنگی و تاریخی هستید، پیشنهاد می کنیم بلیت بازدید از موزه پاریس (Paris Museum Pass) را تهیه نمایید. با استفاده از این بلیت این امکان برای شما وجود دارد که از بیش از 60 موزه و مکان یادبود در پاریس به صورت رایگان بازدید نموده و این از روش هایی برای صرفه جویی در هزینه های سفر به پاریس می باشد. موزه هایی مانند موزه هنرهای مدرن (Museum of Modern Art) و موزه زندگی های عاشقانه (Museum of Romantic Life) از جمله موزه هایی هستند که در تمامی روزها بازدید از آن رایگان می باشد و هیچ هزینه ای بابت ورودی دریافت نمی شود. موزه زندگی های عاشقانه یک مجموعه دائمی است که در محله لومری پاریس قرار گرفته است.

نکته دوم: استفاده از مترو و اتوبوس برای گشت و گذار

استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در پاریس یکی از برترین راه حلهایی است که می توانید با استفاده از آن هزینه های خود را کاهش دهید. شما می توانید از مترو و اتوبوس برای گشت و گذار استفاده نمایید. در این صورت علاوه بر کاهش هزینه ها این فرصت را دارید که با استفاده از نقشه برترین و کوتاه ترین مسیر را انتخاب نموده و در وقت خود نیز صرفه جویی کنید. استفاده از اتوبوس و مترو این امکان را به شما می دهد که راحت تر، مقرون به صرفه تر و سریع تر سفر کنید. علاوه بر این شما می توانید به جای خرید بلیت های تکی، دسته بلیت های ده تایی را تهیه نمایید. با این کار به ازای هر بلیت 30 سنت صرفه جویی نموده اید. این مبلغ شاید چندان به چشم نیاید اما در دراز مدت در کاهش هزینه های شما به اندازه قابل توجهی تاثیر خواهد شد و از را ه هایی برای صرفه جویی در هزینه های سفر به پاریس می باشد.

نکته سوم: گشت و گذار در منطقه ها پاریسی به جای منطقه ها توریستی

هزینه هایی مانند محل اقامت، خوردن غذا در رستوران، مراکز خرید در منطقه ها توریستی هر شهر بسیار بالاتر و گران تر از سایر منطقه ها می باشد. از این رو اگر قصد دارید تا غذای خود را در رستوران بخورید یا این که یک قهوه در یکی از کافه های پاریس نوش جان کنید، بهتر است به محله های معمولی تر و غیر توریستی بروید. اگر بخواهیم قیمت های این محله ها را با منطقه ها توریستی پاریس مقایسه کنیم باید بگوییم قیمت یک لیوان نوشیدنی در منطقه ها توریستی 6 یورو و در منطقه ها غیر توریستی 2.5 یورو می باشد. قیمت یک فنجان اسپرسو در کافه های توریستی 4 یورو است که نسبت به محله های معمولی 2.5 یورو بیشتر می باشد. با توجه به این قیمت ها شما می توانید با گشت و گذار در منطقه ها پاریسی به اندازه قابل توجهی در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

نکته چهارم: گشت و گذار در پارک ها و مکان های رایگان

یکی از برترین تفریحات رایگانی که می توانید در پاریس از آن برخوردار باشید، قدم زدن در پارک ها و خیابان های قدیمی و بازدید از مراکز خرید پر زرق و برق این شهر می باشد. گشت و گذار در این مکان ها در عین مجذوب کننده بودن، برای شما هیچ هزینه ای ندارد و کاملا رایگان است. یکی از این مکان های دیدنی، پشت بام و ایوان Printemps می باشد. این مکان در واقع فروشگاهی است که در بلوار Haussmann واقع شده و چشم انداز ای بی نظیر از کل شهر را برای شما به نمایش می گذارد. شما می توانید در حین لذت بردن از تماشای شهر زیبا و دوست داشتنی پاریس، یک قهوه با مبلغ 2 یورو سفارش داده و نوش جان نمایید.

نکته پنجم: استفاده از آب شیر به جای خرید آب

آب لوله کشی پاریس کاملا قابل شرب است. از این رو شما می توانید به راحتی از این آب برای نوشیدن استفاده نموده و هزینه ای برای خرید بطری آب پرداخت نکنید. با توجه به این که یک بطری آب معدنی برای شما حدود 4.5 یورو هزینه دارد، استفاده از آب لوله کشی می تواند به اندازه قابل توجهی هزینه های شما را کاهش دهد. پس در گشت و گذارهای خود همواره یک بطری به همراه داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید آن را با آب شیر پر کنید. بعلاوه به یاد داشته باشید که در هنگام سفارش غذا در رستوران، به جای آب معدنی در خواست یک پارچ آب شیر بدهید.

نکته ششم: یک پیک نیک پاریسی

به جای بازدید از مکان های توریستی گران و غذا خوردن در رستوران های پرهزینه، می توانید یک پیک نیک به یادماندنی در پاریس داشته باشید. برای این کار اندازهی مواد خوردنی مانند میوه، پنیرهای فرانسوی، شرینی کروسانت را از سوپرمارکت های این شهر خریداری نموده و به یکی از مکان های زیبای شهر بروید. برترین مکان برای داشتن یک پیک نیک فراموش نشدنی، میدان شان دو مارس (Champs de Mars) پاریس می باشد. این میدان در مقابل برج ایفل و در امتداد اسکله اورلئان (Quai dOrléans) قرار داشته و چشم انداز ای فوق العاده زیبا از غروب آفتاب نوتردام را برای شما به نمایش می گذارد.

نکته هفتم: انتخاب محل اقامت مناسب

یکی از راه حلهایی که شاید همان ابتدا به فکر شما برسد، انتخاب یک هتل به دور از مرکز شهر پاریس است. با توجه به اینکه هتل هایی که در مکان های توریستی و نزدیک به مرکز شهر قرار دارند گران هستند، این انتخاب می تواند هزینه های شما را به اندازه قابل توجهی کاهش دهد. این راه حل بسیار مناسب به نظر می رسد اما توجه داشته باشید که شما برای گشت و گذار در پاریس و بازدید از مکان های دیدنی مجبورید هر روز یک راه یک ساعت و نیمی را برای رفت و آمد طی کنید. اگر دوست ندارید زمان خود را صرف رفت و آمد این مسیر نمایید، می توانید یکی از هاستل ها یا آپارتمان های AirBnB را برای اقامت انتخاب نمایید. با کمی جستجو به راحتی می توانید یک مکان شیک، مناسب و نزدیک به مرکز شهر را پیدا کنید. اگر بتوانید از 7 راه حلی که در بالا به آن اشاره شد، استفاده نمایید، به راحتی می توانید هزینه های خود را کاهش داده و یک سفر به یادماندنی به یکی از زیباترین شهرهای جهان داشته باشید. در این صورت سفر به پاریس دیگر برای شما یک رویا نخواهد بود.

منبع: همگردی
انتشار: 18 دی 1401 بروزرسانی: 18 دی 1401 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2334

به "راهکارهایی برای صرفه جویی در هزینه های سفر به پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهایی برای صرفه جویی در هزینه های سفر به پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید