تجهیز کامل گارد ملی برای مقابله با معترضان در مینه سوتای آمریکا

به گزارش کد الکترونیک به نقل از سی ان ان، در پی اعتراضات گسترده سه روز اخیر در بیش از 20 شهر آمریکا که پس از قتل عمدی یک شهروند آمریکایی سیاه پوست به دست یک پلیس سفید پوست در شهر مینیاپولیس انجام شد، تیم والز فرماندار ایالت مینه سوتا روز شنبه اعلام کرد که در واکنش به تظاهرات و اعمال خرابکارانه معترضان که به زعم وی، هیچ ارتباطی با قتل جورج فلوید ندارد، گارد ملی را بطور کامل تجهیز می کند.

تجهیز کامل گارد ملی برای مقابله با معترضان در مینه سوتای آمریکا

والز در اظهارات خود در یک کنفرانس خبری مدعی شد که عامل ناآرامی های اخیر در ایالت مینه سوتا افرادی هستند که از خارج از این ایالت آمده و به جامعه شهری حمله کرده و با القای رعب و وحشت، شهرهای بزرگ ما را مختل کردند.

علاوه بر والز، شهرداران شهرهای مینیاپولیس و سنت پال مدعی شدند که معترضان عموماًافرادی هستند که در شهرهای این ایالت سکونت نداشته و اعتراضات آنها هیچ ارتباطی به مرگ فلوید ندارد!

این اظهارات والز در حالی بیان شد که شب گذشته معترضان با برافروختن آتش و تظاهرات در سرتاسر آمریکا خشم خود را نسبت به عملکرد نژادپرستانه یک مأمور پلیس شهر مینیاپولیس و قتل عامدانه یک شهروند سیاهپوست به نام جورج فلوید 46 ساله ابراز کردند.

به گزارش کد الکترونیک، معترضان در بیش از 20 شهر آمریکا در اعتراض به کشته شدن جورج فلوید مرد سیاهپوستی که پنج روز پیش (روز دوشنبه) قربانی خشونت نژادپرستانه پلیس شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا شد، به خیابان ها آمده اند.

طی شب گذشته تصاویری مبنی بر به آتش کشیده شدن پاسگاه اصلی پلیس در شهر مینیاپولیس منتشر شد. شرایط در این شهر به حدی وخیم است که فرمانداری مجبور به اعلام حالت اضطراری و توسل به گارد ملی برای سرکوب موج اعتراضات شد.

همزمان، در ایالت جورجیا نیز ناآرامی ها در اعتراض به رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکا ادامه دارد و فرمانداری مجبور به اعلام شرایط اضطراری شده است. معترضان خشمگین در شهر آتلانتای این ایالت، چند خودروی پلیس را به آتش کشیدند.

دامنه اعتراضات به واشنگتن هم رسیده و تظاهرکنندگان با تجمع در پارک لافایت که مقابل کاخ سفید واقع شده است، برای مدت کوتاهی تردد کارمندان به دفتر مرکزی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را مسدود کردند. این اعتراضات در 20 شهر آمریکا ادامه دارد و حاکی از عدم اجرای عدالت و برابری در جامعه آمریکایی و ظلم و ستم علیه رنگین پوستان این کشور است.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری در واکنش به اعتراضات شب گذشته مقابل کاخ سفید بیان نمود: کار دیشب سرویس مخفی آمریکا در کاخ سفید عالی بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1181

به "تجهیز کامل گارد ملی برای مقابله با معترضان در مینه سوتای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز کامل گارد ملی برای مقابله با معترضان در مینه سوتای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید