تور هند: برترین رستوران های جیپور، هند

به گزارش کد الکترونیک، جیپور، مشهور به شهر صورتی، یکی از شهرهای تاریخی استان راجستان است. این شهر در شمال غربی کشور هند قرار گرفته است و یک مقصد گردشگری محبوب با رستوران های متعدد است.

تور هند: برترین رستوران های جیپور، هند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

اگر به خاطر غذاهای خوشمزه هندی، با تورهای هند راهی جیپور هستید، بهتر است برترین رستوران های این شهر را بشناسید.

جیپور، یکی از شهرهای مهم و تاریخی کشور هند، در استان راجستان (Rajasthan) است که ریشه تاریخی سلطنتی جامعه این کشور را به نمایش می گذارد. این شهر، شهری با رنگ های زنده، خیابان های باریک و بناهای تاریخی مسحورنماینده است که به علت سازه هایی که از ماسه سنگ صورتی بنا شده اند، ملقب به شهر صورتی هندوستان است.

جیپور از نظر فرهنگی و تاریخی، شهری بسیار غنی و پربار است. این شهر از نظر جاذبه های گردشگری هیچ کمبودی ندارد. به غیر از جاذبه های تاریخی و فرهنگی، جیپور را به خاطر آشپزی بی نظیرش می شناسند و تنوع غذاهایی که می توانید در رستوران های آن امتحان کنید. غذا خوردن در جیپور، تجربه ای بی نظیر و فرق دارد که نباید آن را از دست بدهید.

غذاخوری های جیپور به چند دسته تقسیم می شوند. یکی غرفه های خیابانی که هواداران زیادی دارند، دیگری رستوران ها و غذاخوری های محلی که معمولا خانوادگی اداره می شوند و در آن ها می توانید برترین غذاهای سنتی را با عطر و طعم غذاهای خانگی نوش جان کنید و دیگری رستوران های لوکس و مجلل که معمولا گردشگر ها مشتری این رستوران ها هستند.

در ادامه تعدادی از برترین رستوران های شهر را معرفی می کنیم.

رستوران هتل Cinnamon-Jai Mahal Palace

این مجموعه قبلا یک کاخ بوده که بعدها به هتل تبدیل شده است. رستوران Cinnamon این هتل، مجذوب نمایندهیت و شکوه کاخ را حفظ نموده و در همان دکوراسیون مجلل از مهمانان خود با برترین و باکیفیت ترین غذاها پذیرایی می نماید. رستوران، فضایی عالی و مجذوب نماینده دارد، دکوراسیون آن بسیار دیدنی و زیبا است و کارکنان رستوران با خوشرویی از مردم استقبال می نمایند. با غذا خوردن در این رستوران، حال و هوای زندگی در یک کاخ قرن هجدهمی را تجربه خواهید کرد. در این رستوران، غذاهایی که زمانی در آشپزخانه های سلطنتی تهیه می شدند، با تغییرات مدرن، به مهمانان عرضه می شوند.

این رستوران هواداران زیادی دارد. بنابراین اگر می خواهید حتما غذا خوردن در آن را تجربه کنید، از قبل میز رزرو کنید.

رستوران Chokhi Dhani

رستوران Chokhi Dhani یک رستوران سنتی عالی است که غذا خوردن در آن به یکی از به یادماندنی ترین خاطرات سفرتان تبدیل خواهد شد. در این رستوران از دیدنی دکوراسیون سنتی لذت خواهید برد و ساعت ها می توانید سرگرم شنیدن موسیقی سنتی شوید و پایکوبی های محلی را ببینید. این رستوران یکی از برترین رستوران های منطقه است و هر کسی که دوست دارد حال و هوای یک رستوران سنتی راجستانی را تجربه کند، بدون تردید باید این رستوران را انتخاب کند.

رستوران Laxmi Misthan Bhandar

رستوران Laxmi Misthan Bhandar یکی از قدیمی ترین رستوران های شهر است. این رستوران مشهور، در موقعیت مکانی خوبی واقع شده است. قدمت رستوران به دهه 1950 برمی گردد و هم بین گردشگران و هم در میان اهالی شهر بسیار محبوب و مشهور است و به یک سلبریتی در زمینه رستوران داری در کل جهان تبدیل شده است. با وجود این معروفیت و محبوبیت، قیمت های معقولی دارد و غذاهای گیاهی فوق العاده ای سرو می نماید. شیرینی های رستوران که با شیر تهیه می شوند، یکی از دلایل محبوبیت این رستوران هستند. بعد از گذراندن یک روز شلوغ و پرهیجان در مرکز شهر جیپور، در این رستوران می توانید در هوایی مطبوع و با سرویس دهی عالی، انواع غذاهای محلی را نوش جان کنید.

رستوران Sheesha

رستوران Sheesha برای کسانی ایده آل است که عاشق غذاهای گوشتی هستند. در منوی رستوران، انواع غذاهای تهیه شده با گوشت دیده می گردد که در تهیه آنها از تازه ترین مواد اولیه و برترین ادویه جات محلی هند استفاده می گردد. این رستوران، بسیار شیک، مجلل و مدرن است و منظرههای بسیار زیبایی از تراس پشت بام دارد. این رستوران به خاطر غذاهای باکیفیتش معروفیت دارد. وعده های غذایی این رستوران بسیار مفصل هستند و معمولا در تنورهای سنتی تهیه می شوند. مهمانان این رستوران بدون تردید این رستوران را با رضایت کامل ترک می نمایند و حتما برای سر زدن دوباره به آن، برنامه ریزی می نمایند.

رستوران Sunder Palace

رستوران Sunder Palace یکی از برترین رستوران های جیپور برای یک قرار رمانتیک است. این رستوران هم در فضای باز و هم در محیط بسته، میز و جایگاه دارد. مجموعه ای از برترین غذاهای هندی و آسیایی در این رستوران سرو می گردد. برای اینکه منظرههای زیبایی از شهر را ببینید، تراس بام را انتخاب کنید. منظرهی از باغی سرسبز و زیبا خواهید دید که نغمه پرندگان از آن به گوش می رسد. عطر چای، دارچین و انواع دمنوش های سنتی در فضای تراس و رستوران می پیچد. اگر می خواهید برترین غذاهای هندی و دمنوش های سنتی را نوش جان کنید، بدون تردید این رستوران را انتخاب کنید.

رستوران Suvarna Mahal

رستوران Suvarna Mahal در قلب شهر صورتی واقع شده و با باغ های زیبا احاطه شده است. برترین غذاهای سنتی شهر را می توانید در این رستوران امتحان کنید. انواع پیش غذاها و غذاهای اصلی شامل کباب های گیاهی و دسرهای تهیه شده بر پایه شیر، در منوی رستوران دیده می گردد. تقریبا برای همه ذائقه ها و سلیقه ها، غذایی در منو وجود دارد. میزهای رستوران با شمع روشن می شوند و فضایی رمانتیک و رویایی دارند. بخشی از رستوران به جایگاه های خصوص اختصاص دارد که در آن می توانید در محیطی دنج تر و خصوصی تر از خوردن غذا لذت ببرید.

رستوران The Verandah

رستوران The Verandah در یک کاخ باشکوه واقع شده و محیطی بسیار آرام و مجذوب نماینده دور از شلوغی و ازدحام شهر دارد. در این رستوران، المان های سنتی و مدرن با هم ترکیب شده اند و فضایی مجذوب نماینده ایجاد نموده اند که بدون تردید توجه هر مهمانی را جلب می نمایند. غذاهای رستوران هم مجموعه ای از غذاهای سنتی راجستان و غذاهای محبوب بین المللی مثلا انواع پیتزا است. بدون تردید هر گردشگری که به این رستوران سر بزنید، از خدمات عالی و غذاهای بی نظیر آن لذت می برد. از رستوران می توانید منظرههایی بی نظیر از باغ کاخ را دیدن کنید و از پایکوبی های محلی لذت ببرید.

رستوران Lalit Jaipur

رستوران Lalit Jaipur یکی از محبوب ترین رستوران های لوکس شهر است که همیشه مشتریان فراوانی دارد. فرقی نمی نماید که چه ساعتی از روز و چه روزی از هفته قصد دارید به این رستوران سر بزنید، حتما باید از قبل میز رزرو کنید. خدمات عالی این رستوران برای تمام وعده های غذایی ارائه می گردد، حتی برای اسنک ساده در میان وعده. در منوی رستوران، ترکیبی از غذاهای بین المللی و سنتی محلی دیده می گردد. این رستوران برای کسانی که دلشان غذاهای آشناتر می خواهد، ایده آل است.

رستوران Saba Haveli

رستوران Saba Haveli در بنایی قدیمی واقع شده که 200 سال پیش به وسیله یک معمار بریتانیایی طراحی شده است. این بنا به خاطر ویژگی های خاصش، جوایز معماری را از آن خود نموده است. در این رستوران می توانید غذا خوردن در محیطی مجلل و رمانتیک را تجربه کنید، در حالی که در تراس نشسته اید و از آنجا منظره ای زیبا از جاذبه های مهم شهر را می بینید. منوی رستوران هر روز تغییر می نماید و با مهمانان از غذاهای منتخب سرآشپز پذیرایی می گردد، نه غذایی که مهمان از منو انتخاب کند. به همین علت غذا خوردن در این رستوران برای افراد ماجراجو که عاشق سوپرایز شدن هستند، مناسب است.

رستوران Handi

رستوران Handi در مرکز جیپور و در خیابان شلوغ M.I واقع شده است. از پنجره های این رستوران، می توانید منظره بی نظیری از افق شهری جیپور را ببینید. در این رستوران برترین غذاهای محلی سرو می گردد و رستورانی محبوب بین اهالی شهر و گردشگران است. این رستوران به خوبی آشپزی و فرهنگ راجستان را منعکس می نماید و یک تجربه بی نظیر بومی را برای شما رقم می زند.

رستوران Cocoa House

رستوران Cocoa House یکی از محبوب ترین رستوران های جیپور است. این رستوران منویی بسیار مفصل از انواع غذاهای هندی، ایتالیایی، تایلندی و مکزیکی دارد. می توانید پیتزاهای لذیذ، پاستا آلفردو و سیب زمینی فلفلی رستوران را امتحان کنید و از طعم بی نظیر آن ها که کمتر جایی پیدا می گردد، لذت ببرید. اینجا پاتوقی برای جوان ها است و روی بام، جایگاه و میز دارد که برای برگزاری میهمانی های جوان پسند، بسیار مناسب است.

رستوران The Rajput Room

در رستوران The Rajput Room می توانید در جایی مشرف به باغ مقابل رستوران بنشینید و از غذا خوردن در محیطی زیبا و آرام لذت ببرید. در این رستوران تنوع قابل توجهی از غذاهای سبک، صبحانه های لذیذ، قهوه های فرانسوی و دمنوش های متنوع سرو می گردد. خوراک سینه مرغ با سس لیمویی و پوره سیب زمینی و سبزیجات این رستوران را حتما امتحان کنید.

رستوران Wassup

فضای داخلی رستوران Wassup از طبیعت الهام گرفته است. فضای سرسبز، آب و چوب از المان های طبیعی هستند که برای طراحی این رستوران مورد استفاده قرار گرفته اند. این رستوران در فضایی وسیع قرار گرفته و نیمکت ها و میزهای چوبی با حال و هوای کافه های روستایی دارد. منوی رستوران بسیار متنوع است و برای هر سلیقه و ذائقه ای، غذایی در آن پیدا می گردد؛ غذای چینی، هندی، مکزیکی، ایتالیایی و انواع غذاهای آسیایی. یکی از غذاهای ویژه منو ساندویچ Cajun Cesar است که حتما باید امتحان کنید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com / theculturetrip.com
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2096

به "تور هند: برترین رستوران های جیپور، هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هند: برترین رستوران های جیپور، هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید