برنامه های هواوی برای اتصال یک تریلیون دستگاه به یکد یگر در شبکه ای هوشمند

به گزارش کد الکترونیک، ششمین دوره رویداد Ultra-Broadband Forum یا UBBF توسط هواوی و با همکاری کمیته شبکه باند عریض سازمان ملل در شانگهای چین و با شعار ارتباط هوشمند، ارزشی جدید به صورت آنلاین برگزار گردید. مهمترین مباحث طرح شده در این رویداد آنالیز فرایند پیشرفت فناوری های ارتباطی و چالش پیش رو این صنعت بود.

برنامه های هواوی برای اتصال یک تریلیون دستگاه به یکد یگر در شبکه ای هوشمند

در جریان این رویداد رایان دینگ (Ryan Ding) مدیر بخش مخابرات و مدیر عامل فعلی هوآوی سخنرانی ویژه ای با عنوان تجربه هوشمند، یک ارزش جدید ارائه کرد. او گفت که امکان ندارد دو عامل مهم شکوفایی کسب و کار و پیشرفت فناوری بدون وجود دیگری اتفاق بیافتد و این دو لازم و ملزول یکدیگر هستند. مبحث ارتباط هوشمند شامل سه نوآوری کلیدی است که شامل ساختار شبکه هوشمند، ساختار ابری هوشمند و ارتباط موثر بین پردازش کامپیوتری و شبکه ها است.

شبکه هوشمند

سیاست اصلی هواوی در این زمینه ایجاد دسترسی به شبکه هوشمند در هر مکان و زمان ممکن است. در این راه هواوی ارتباط نزدیک با مشتریان خود را در دستور کار قرار داده تا بتواند برای خانه و شرکت های آنها ارزش بیشتری را بیافریند. به یاری این شیوه امکان دگرگونی و بهبود صنایع مختلف و سبک زندگی افراد مختلف به وجود می آید، یک دگرگونی دیجیتال که تریلیون ها دلار سود برای اقتصاد کشورهای مختلف به همراه خواهد داشت.

خدمات خانگی

در نیمه ابتدایی سال 2020، بیش از 400 میلیون دانش آموز چینی مشغول تحصیل به صورت آنلاین بوده اند. حدود 7 میلیون کشاورز فرایند ارسال محصولات خود به مشتری را به صورت آنلاین انجام داده اند و این تنها بخشی از دستاوردهای شبکه هوشمند فراگیر است.

برای خانه ها نیز هواوی برنامه های خاصی دارد. سرعت بالای اتصال به اینترنت با یاری پهنای باند زیاد، شبکه خانگی اختصاصی و سرویس های دیگر که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ایجاد تجربه ای باکیفیت از استفاده اینترنت در خانه ها به دلیل حجم بالای کاربران یک چالش بسیار مهم به حساب می آید. در اولین گام، هواوی با یاری فراوری سخت افزار مناسب امکان پایش شرایط اینترنت های خانگی را فراهم نموده که با استفاده از آن، مسائل شناسایی شده و راهکار های مناسب برای هر خانه اتخاذ می گردد. همچنین هواوی در همکاری با خدمات دهندگان اینترنت خانگی همکاری را آغاز نموده تا فناوری به روز اینترنت مبتنی بر فیبر نوری را در تعداد زیادی از خانه ها راه اندازی کند.

خدمات تجاری

در بحث شبکه های تجاری راهکار هواوی ایجاد امکانی برای اتصال واحدهای مختلف به یکدیگر به وسیله شبکه، ارتباط فرد به فرد تمامی کارکنان، امکان اشتراک گذاری محتوا، منابع، اطلاعات و حتی قوانین جاری شرکت به وسیله شبکه و بر بستری امن است.

احتیاج کسب و کارها به بستر امن و قدرتمند شبکه اینترنت هنوز یکی از چالش های پیش رو خدمات دهندگان اینترنت است. اما ایجاد ارتباط هوشمند در سازمان ها می تواند این مشکل را بر طرف نموده و در کل سه دستاورد ارزشمند داشته باشد، دسترسی با کیفیت و همه گیر به اینترنت، معماری ساختاری کارا و یکپارچه سازی امور سه خاصیت مهم هستند که باعث تبدیل سازمان به یک سازمان دیجیتال کارآمد خواهند شد.

مثال ساده سازمانی که به یاری هوشمند سازی شبکه خود به دستاوردهای فوق العاده ای دست پیدا نموده، بورس هنگ کنگ است. در یک روز کاری شلوغ در هر میلی ثانیه 300 معامله در این بورس اتفاق می افتد. پس در چنین شرایطی داشتن شبکه ای که به کاربر امکان خرید سریع تر را بدهد معنی پیدا می نماید، جایی که واحد کوچکی از زمان مانند میلی ثانیه نیز اهمیت بالایی دارد.

موانع و مسائل

بخش دیگری از رویداد Ultra-Broadband به آنالیز موانع پیش رو شبکه های هوشمند پرداخت. به صورت کلی متخصصان امر و کارشناسان این رویداد چند مانع اصلی بر سر راه گسترش شبکه های هوشمند شناسایی نموده اند که در ادامه به آنها می پردازیم.

اولین چالش بر سر ایجاد شبکه هوشمند فراگیر، افزایش تعداد دستگاه هایی است که می توانند به اینترنت متصل شوند. براساس تعریف قبلی برای داشتن شبکه ای فراگیر تنها کافی بود تمامی خانه ها به اینترنت متصل می شدند. اما با گسترش هرچه بیشتر اینترنت اشیا، حالا در هر خانه چندین دستگاه با قابلیت اتصال به اینترنت وجود داشته باشد.

پیش بینی می گردد که تا سال 2035 یک تریلیون دستگاه با امکان اتصال به اینترنت در جهان وجود داشته باشد. بنابراین ساخت شبکه ای هوشمند و فراگیر برای این تعداد اتصال، بزرگترین چالش شبکه های هوشمند در سال های پیش رو خواهد بود.

در سناریوی جدید کسب و کارها، علاوه بر ساختار اداری، ساختار فراوری محصول نیز توسط شبکه هوشمند نظارت و مدیریت می گردد. احتیاج کسب و کارها به شبکه هوشمند بسیار قدرتمند و کارا یکی دیگر از چالش های پیش رو در رسیدن به شبکه فراگیر هوشمند است.

بر اساس استانداردهای جدید دریافت اطلاعات در شبکه های هوشمند جدید، دیگر نرخ تبادل اطلاعات بر واحد مگابایت بر ثانیه نخواهد بود و باید با رشدی هزار برابری سرعتی با واحد گیگابایت بر ثانیه را ارائه کند. فناوری های کنونی شبکه شامل شبکه وای فای مبتنی بر تلفن ثابت، شبکه اینترنت همراه 4G و 5G و فیبر نوری تا سال ها کنار هم در عرصه خدمات رسانی باقی خواهند ماند تا با ترکیبی از همه آنها احتیاجهای گسترده به شبکه هوشمند مرتفع گردد. نحوه ترکیب این شبکه ها و استفاده بهینه از آنها کنار یکدیگر یکی از چالش های دیگر شبکه هوشمند فراگیر خواهد بود.

در نهایت عصر پیش رو، عصر شبکه های هوشمند خواهد بود که در آن همه چیز به یکدیگر متصل خواهد بود. شرکت های پیشرفته در زمینه شبکه های هوشمند مانند هواوی نیز از پیشگامان فناوری فردا خواهند بود و هوآوی در کوشش است با راهکارهای زیرساختی خود یکی از پیشگامان عرصه شبکه های هوشمند باشد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1417

به "برنامه های هواوی برای اتصال یک تریلیون دستگاه به یکد یگر در شبکه ای هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های هواوی برای اتصال یک تریلیون دستگاه به یکد یگر در شبکه ای هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید