بحران کاهش گردشگر چینی در دنیا

به گزارش کد الکترونیک، کند شدن رشد مالی چین و جنگ تجاری این کشور با آمریکا که به تضعیف ارزش پول آن هم منجر شده، باعث شده توریست های چینی در سفر به کشورهای خارجی، کمتر دست به جیب شوند.

بحران کاهش گردشگر چینی در دنیا

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

سال گذشته، چینی ها 150 میلیون سفر خارجی داشته اند که این موضوع برای بازار سفرهای خارجی بسیار مهم است و طبق اعلام سازمان جهانی گردشگری حدود یک پنجم پولی که بابت گردشگری در سراسر جهان خرج می گردد را تشکیل داده است.

اما داده های رسمی میگویند چینی هایی که در سه ماه نخست امسال به خارج سفر نموده اند، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 10 درصد کمتر خرج نموده اند. تحلیلگران و مدیران صنعت می گویند کند شدن رشد مالی چین همراه با کاهش ارزش پول این کشور، در نتیجه جنگ تجاری با آمریکا، دلایل اصلی این اتفاق هستند.

مدیر یک آژانس مسافرتی در شانگهای می گوید متولیان تورهای اروپایی، به سختی بسته های پیشنهادی گران را پر می نمایند. مقاصد نزدیکی مثل ژاپن، تایلند و ویتنام هنوز برای توریست های چینی پرطرفدار هستند، اما سفر آنها به نقاط دورتر کاهش یافته است؛ مثلا در ماه آوریل سفر به نیوزیلند و استرالیا نسبت به سال گذشته، به ترتیب 21 و 6 درصد کمتر شد. همچنین بعد از افزایش تعرفه تجاری کالاهای وارداتی چین از سوی آمریکا، سفر چینی ها به آمریکا در سال 2018 کاهش 10 درصدی داشته است.

کسب و کارهای آمریکایی اذعان نموده اند که این رکود در امسال هم ادامه پیدا نموده است. برند جواهرات تیفانی آمریکا اخیرا به سرمایه گذاران اعلام نموده که فروش داخلی این برند به توریست های چینی در سه ماه نخست امسال بیش از 25 درصد کاهش یافته است. کارشناسان می گویند تشدید جنگ تجاری و فشار بیشتر بر ارزش نزولی پول چین، به معنی کاهش هر چه بیشتر گردشگری خارجی چین در آینده نزدیک خواهد بود.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 311

به "بحران کاهش گردشگر چینی در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران کاهش گردشگر چینی در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید