یک جمله باعث احضار سفیر چین توسط ترکیه شد، عکس

به گزارش کد الکترونیک، ارسال بسته های کمکی چین به ارمنستان حاوی نوشته ای بود که با واکنش ترکیه روبرو شد و آنکارا در این زمینه از پکن شرح خواست.

یک جمله باعث احضار سفیر چین توسط ترکیه شد، عکس

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش کد الکترونیک، به نقل از آنادولو، دولت ترکیه از جمله ای که بر روی بسته بندی یاری های بشردوستانه چین به ارمنستان نقش بسته، خشمگین است. دولت چین بر روی این بسته ها نوشته است: باشد که دوستی ما رفیع تر از کوه های آرارات و طویل تر از رود یانگ تسه باشد.

یک سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در این راستا گفته است که سفیر چین یعنی دنگ لی و وزیر خارجه این کشور در حال کوشش برای حل این مساله هستند.

حامی آکسوی نیز از قول سفیر چین گفته است که بسته های ارسال شده به ایروان توسط مقام محلی هماهنگ شده بود که فقط با متن چینی ارسال می شوند و نشانی ازمتن کوه های آرارات بر روی آنها نبوده است و جمله انگلیسی بعدا به آن اضافه شده است.

آکسوی همچنین گفته که سفیر چین طی اظهاراتی قول داده که موضوع را آنالیز کند و ترکیه در جریان امور قرار خواهد گرفت.سفیر چین همچنین گفته که کشورش به حق حاکمیت ترکیه و تمامیت سرزمینی احترام قائل است.

کوه آرارات که یکی از نمادهای ارمنستان است که در مرزهای ترکیه امروزی قرار گرفته است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1074

به "یک جمله باعث احضار سفیر چین توسط ترکیه شد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک جمله باعث احضار سفیر چین توسط ترکیه شد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید