گوگل به گمراه کردن مصرف کنندگان استرالیایی متهم شد

به گزارش کد الکترونیک، دادگاه فدرال استرالیا در حکمی اعلام کرد گوگل برخی از مصرف کنندگان را درباره اطلاعات مکان شخصی که از طریق دستگاههای اندروید جمع آوری شده، گمراه کرده است.

گوگل به گمراه کردن مصرف کنندگان استرالیایی متهم شد

کمیسیون مصرف کننده و رقابت استرالیا با اشاره به حکم دادگاه، اعلام نمود به دنبال دریافت خسارت از گوگل است با این حال به میزان آن اشاره نکرد.

راد سیمز، رئیس کمیسیون مصرف کننده و رقابت استرالیا در بیانیه ای اعلام نمود این پیروزی مهمی برای مصرف کنندگان به خصوص تمامی افرادی که نسبت به حریم خصوصی آنلاین خود نگران هستند، به شمار می رود زیرا حکم دادگاه این پیام قوی به گوگل و سایر سایرین ارسال می کند که شرکت های بزرگ نباید مشتریان خود را گمراه کنند.

این پرونده مربوط به تنظیمات خاص گوگل مرتبط با جمع آوری اطلاعات مکان، سابقه مکان و فعالیت وب و اپلیکیشن بود.

طبق یافته های دادگاه فدرال استرالیا، گوگل به نادرستی مدعی شده که ممکن است اطلاعات تنظیمات سابقه مکان دستگاه های کاربران را در فاصله ژانویه 2017 تا دسامبر 2018 جمع آوری کرده باشد.

تنظیمات کنترل فعالیت وب و اپلیکیشن هنگامی که فعال می شود، امکان جمع آوری، ذخیره و استفاده از اطلاعات توسط گوگل را امکان پذیر می کند و به صورت پیش فرض در دستگاهها فعال می شود. کاربران مطلع نشده بودند غیر فعال کردن سابقه مکان اما فعال نگه داشتن تنظیمات فعالیت وب و اپلیکیشن به گوگل اجازه می دهد به جمع آوری اطلاعات ادامه دهد.

این دادگاه استرالیایی اکنون باید تصمیم بگیرد آیا این مسئله را یک رخنه در نظر بگیرد و بررسی کند چه تعداد دفعات اتفاق افتاده است اما شبکه ABC استرالیا به نقل از راد سیمز گزارش داد این رگولاتور به دنبال دریافت جریمه از گوگل است.

سخنگوی گوگل اعلام نمود این شرکت در حال بازبینی گزینه های خود است. دادگاه بسیاری از ادعاهای رگولاتور استرالیا را رد کرد و ما با سایر یافته های دادگاه موافق نیستیم و در حال حاضر سرگرم بازبینی گزینه های خود از جمله درخواست تجدیدنظر هستیم.

بر اساس گزارش رویترز، این غول فناوری در ماه های اخیر مسائل حقوقی در استرالیا پیدا کرد. دولت استرالیا به بررسی و تصویب قانونی پرداخت تا شرکتهای گوگل و فیس بوک را وادار کند به شرکت های رسانه ای بابت محتوای آنها که در پلتفرم خود نمایش می دهند پول پرداخت کنند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1765

به "گوگل به گمراه کردن مصرف کنندگان استرالیایی متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل به گمراه کردن مصرف کنندگان استرالیایی متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید