گوترش: وقت انتها دادن به فصل تراژیک جنگ در سوریه است

به گزارش کد الکترونیک، دبیر کل سازمان ملل متحد آدینه ضمن استقبال از کاهش درگیری ها در شمال شرق سوریه از کشورها خواست مذاکراتی را برای خاتمه دادن به جنگ سوریه شروع نمایند.

گوترش: وقت انتها دادن به فصل تراژیک جنگ در سوریه است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد روز آدینه ضمن استقبال از کاهش درگیری ها در شمال سوریه خواهان مذاکره جهت انتها دادن به جنگ 8 ساله سوریه شد.

گوترش از کشورها خواست گفت وگوهای جدی بر سر انتها جنگ در سوریه را شروع نمایند.

دبیر کل سازمان ملل متحد در مقر سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران گفت: هدف اصلی ما خیلی ساده بود: جلوگیری از تشدید درگیری ها و خوشحالم که گزارشی از وقوع درگیری در شمال شرق سوریه نداریم.

به گزارش آسوشیتدپرس، گوترش گفت همزمان با گردهمایی مذاکره نمایندگان بین المللی در هفته آینده برای بحث درباره کمیته قانون اساسی سوریه وقت آن است که نقشه راهی سیاسی برای این کشور ترسیم گردد.

وی گفت: نچه در شمال شرق سوریه اتفاق افتاده نشان می دهد وقت آن است رایزنی های جدی درباره انتها جنگ را شروع کنیم و اگر اینطور باشد روند سیاسی بیش از هر زمان دیگر اهمیت پیدا می نماید.

وی افزود: تعهد کلی ما در حال حاضر اطمینان یافتن از این است که کمیته قانون اساسی هفته آینده کارش را در ژنو شروع می نماید. این اولین گام برای رسیدن به راهکاری سیاسی است که امید می رود منتهی به انتها یافتن این فصل تراژیک از زندگی مردم سوریه گردد.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری های این کشور از آن موقع کشته شده اند. بر اساس گزارش های منتشر شده، قدرت های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه عربستان سعودی از شبه نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت نموده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 21 آذر 1398 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 643

به "گوترش: وقت انتها دادن به فصل تراژیک جنگ در سوریه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش: وقت انتها دادن به فصل تراژیک جنگ در سوریه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید