چین به گزارش تازه آژانس درباره برجام واکنش نشان داد

به گزارش کد الکترونیک، خبرنگاران نوشت: سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به پانزدهمین گزارش متوالی آژانس بین المللی انرژی اتمی در تایید پایبندی ایران به برجام، خواهان برطرف تنش ها به وسیله گفت وگو شد.

چین به گزارش تازه آژانس درباره برجام واکنش نشان داد

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

به گزارش خبرگزاری APP، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، روز دوشنبه طی سخنانی در جمع کد الکترونیک، با اشاره به پانزدهمین گزارش متوالی آژانس بین المللی انرژی اتمی در تایید پایبندی ایران به برجام، خواهان برطرف تنش ها به وسیله گفت وگو شد.

گنگ شوانگ در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درباره گفت وگو میان دو کشور، با اشاره به اینکه تقابل راه برون رفت از مسئله هسته ای ایران نیست، اضافه کرد مشورت و رایزنی تنها شیوه درست در این خصوص است.

سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن درخواست از همه طرف ها به خویشتنداری، تقویت تبادل نظر و حمایت کامل از توافق هسته ای ایران و تداوم پایبندی به این توافق را خواهان شد.

گنگ شوانگ گفت: تضمین اجرای کامل و موثر توافق فقط دلیل قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد الزام آور نیست، بلکه تنها راه موثر و واقع گرایانه برای حل تنش جاری درخصوص مسئله هسته ای ایران است.

سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به پانزدهمین گزارش متوالی آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ادامه پایبندی ایران به برنامه جامع اقدام مشترک و همکاری کامل این کشور با آژانس و همچنین نظارت بیطرفانه و واقع گرایانه موسسات و سازمان های ناظر بر برنامه هسته ای ایران، از این کوشش ها تمجید کرد.

گنگ شوانگ اضافه کرد پس از تنش های به وجود آمده به دلیل اقدام آمریکا در تشدید فشارها و وضع تحریم های یکجانبه علیه ایران، همه طرف ها (امضاکنندگان برجام) ضمن ادامه ارتباطات نزدیک، بر تعهد کامل خود برای حفظ و اجرای توافق هسته ای با ایران تاکید کردند.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین اضافه کرد پکن با همکاری با طرف های توافق برای محافظت از حقوق و مزایای مشروع خود ادامه خواهد داد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 288

به "چین به گزارش تازه آژانس درباره برجام واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به گزارش تازه آژانس درباره برجام واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید