چین به کانادا درباره اقدامات تلافی جویانه بیشتر هشدار داد

به گزارش کد الکترونیک، در پی اقدام کانادا در تعلیق پیمان با هنگ کنگ در زمینه استرداد مجرمان، سخنگوی وزارت خارجه چین هشدار داد کشورش حق انجام اقدامات بیشتر در پاسخ به اقدام اتاوا را برای خود محفوظ نگه می دارد.

چین به کانادا درباره اقدامات تلافی جویانه بیشتر هشدار داد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش گروه بین الملل کد الکترونیک، چین امروز دوشنبه بار دیگر به کانادا درباره اقدامش در تعلیق پیمان با هنگ کنگ در زمینه استرداد مجرمان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری روزانه خود گفت چین حق انجام اقدامات بیشتر در پاسخ به اقدام کانادا را برای خود محفوظ نگه می دارد.

کانادا روز شنبه در اعتراض به تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ، پیمان خود با این منطقه در زمینه استرداد مجرمان را تعلیق و همچنین صادرات تجهیزات نظامی حساس به هنگ کنگ را متوقف کرد که با اعتراض شدید چین روبرو شد.

سفارتخانه چین در اُتاوا با صدور بیانیه ای گفت قانون امنیت ملی هنگ کنگ، امنیت را در این منطقه حفظ می نماید اما دولت کانادا با این اقداماتش، شدیداََ در امور داخلی چین دخالت نموده است.

در این بیانیه آمده است: بعضی کشورهای غربی از جمله کانادا، به بهانه حقوق بشر، در امور هنگ کنگ دخالت نموده اند که قوانین بین المللی و استانداردهای روابط بین المللی را به شدت نقض نموده است.

هنگ کنگ از سال 1842 تا 1997 تحت سیطره بریتانیا بود اما در سال 1997 و پس از خاتمه یافتن پیمان پیشین با بریتانیا به جمهوری خلق چین پیوست.

کشورهای غربی به رهبری آمریکا به دنبال اعمال فشار به چین برای کاهش تسلط این کشور بر هنگ کنگ هستند. این در حالی است که سیاست یک کشور، دو سیستم یا سیاست چین واحد از سال 1979 تا به امروز موضع رسمی آمریکا بود. طبق این سیاست، واشنگتن هنگ کنگ و تایوان را بخشی از سرزمین اصلی چین می داند اما آمریکا در عمل پایبندی به این سیاست نشان نداده و اخیرا وزیر خارجه آمریکا به کنگره این کشور اظهار داشت که واشنگتن دیگر هنگ کنگ را خودمختار نمی داند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1205

به "چین به کانادا درباره اقدامات تلافی جویانه بیشتر هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به کانادا درباره اقدامات تلافی جویانه بیشتر هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید