پیشتازی بایدن نسبت به سایر نامزدهای دموکرات آمریکا کاهش یافت

به گزارش کد الکترونیک، تازه ترین نظرسنجی نشانگر کاهش چشمگیر محبوبیت معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در بین نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 است.

پیشتازی بایدن نسبت به سایر نامزدهای دموکرات آمریکا کاهش یافت

به گزارش گروه بین الملل کد الکترونیک، نظرسنجی شبکه سی ان ان حاکی است، پیت بوتیگیگ با افزایش محسوس حمایت افکار عمومی در بین سایر نامزدهای دموکرات روبرو شده و این در حالی است که میزان محبوبیت جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و الیزابت وارن سناتور ایالت ماساچوست به شدت افت داشته است.

بر اساس این گزارش نظرسنجی نشان می دهد میزان حمایت افکار عمومی از پیت بوتیگیگ از 6 درصد در نظرسنجی اکتبر به بیش از 11 درصد افزایش یافته است.

میزان حمایت از برنی سندرز دیگر نامزد دموکرات نیز از 16 به 17 درصد افزایش داشته است. این در شرایطی است که حمایت از جو بایدن از 34 درصد در ماه اکتبر به کمتر از 28 درصد رسیده است.

میزان اقبال آمریکایی ها به الیزابت وارن نیز از 19 درصد به کمتر از 14 درصد کاهش یافته است.

این در حالی است که نظرسنجی دانشگاه کویینی پیاک نیز که روز سه شنبه منتشر شد نشان داد که محبوبیت بوتیگیگ به بیش از 16 درصد افزایش یافته و وی پس از بایدن که 24 درصد حمایت افکار عمومی را در اختیار دارد، در رتبه دوم قرار گرفته است.

این نظرسنجی در عین حال نشان داده است که اکثر رای دهندگان آمریکایی هنوز نسبت به اینکه در نهایت از چه کسی برای انتخابات 2020 حمایت نمایند، تردید دارند. البته 35 درصد رای دهندگان اعلام نموده اند که بایدن را به سایر نامزدهای حزب دموکرات ترجیح می دهند. 23 درصد رای دهندگان نیز سندرز را انتخاب نموده اند. این رقم برای وارن به 20 درصد می رسد. 17 درصد مردم آمریکا نیز از بوتیگیگ حمایت نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 713

به "پیشتازی بایدن نسبت به سایر نامزدهای دموکرات آمریکا کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی بایدن نسبت به سایر نامزدهای دموکرات آمریکا کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید