وعده حزب کارگر انگلیس برای سرنگونی دولت جانسون

به گزارش کد الکترونیک، حزب کارگر انگلیس وعده داده است تا با درخواست برای رای عدم اعتماد به دولت جانسون، به دنبال تشکیل دولت موقت به رهبری جرمی کوربین باشد.

وعده حزب کارگر انگلیس برای سرنگونی دولت جانسون

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل کد الکترونیک به نقل از رویترز، حزب کارگر انگلیس اعلام نموده است که میخواهد خواهان رای عدم اعتماد به دولت بوریس جانسون گردد و در صورت پیروزی در سرنگون کردن دولت فعلی لندن، دولت موقتی را به رهبری جرمی کوربین رهبر این حزب تشکیل دهد تا برگزیت را به تعویق بیندازد.

جانسون وعده داده است تا بریتانیا را در روز 31 اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند. این در شرایطی است که بعضی از نمایندگان محافظه کار تهدید نموده اند که برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق، علیه وی رای خواهند داد.

جانسون پیش از این تهدید نموده است که حتی حاضر است مجلس انگلیس را به حالت تعلیق درآورد تا بتواند مانع از مخالفت نمایندگان مجلس با برگزیت بدون توافق گردد.

کوربین با ارسال نامه ای برای رهبران حزب کارگر و سایر سیاستمداران ارشد تاکید نموده است که دولت موقت انگلیس می تواند روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را تا بعد از 31 اکتبر به تاخیر بیندازد و یک انتخابات سراسری را برگزار کند.

وی اضافه نمود: حزب کارگر برای برگزاری همه پرسی دوم درباره مفاد برگزیت کوشش خواهد نمود. دولت فعلی هیچ اجازه ای برای برگزیت بدون توافق ندارد و همه پرسی 2016 میلادی نیز چنین اجازه ای را به دولت فعلی نداده است که بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کند. بنابر این در اولین فرصت خواهان رای عدم اعتماد به دولت جانسون خواهیم شد.

نمایندگان مجلس انگلیس 3 سپتامبر از تعطیلات تابستانی باز خواهند گشت و پیش بینی می گردد جنجال ها بر سر برگزیت بار دیگر از سر گرفته گردد.

فیلیپ هاموند وزیر دارایی پیشین انگلیس نیز در واکنش به موضع بوریس جانسون نخست وزیر این کشور در مورد تاکید بر خروج از اتحادیه اروپا با توافق یا بدون توافق در روز 31 اکتبر ، تاکید نمود: برگزیت بدون توافق در واقع خیانت به تصمیم مردم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا است.

وی در ادامه رویکرد خرابکارانه جانسون در قبال مذاکرات برگزیت را به شدت مورد نکوهش قرار داد و گفت: برگزیت بدون توافق هیچ گونه محبوبیتی در بین نمایندگان مجلس ندارد. اکثر مردم انگلیس نیز خواهان خروج منظم از اتحادیه اروپا هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 375

به "وعده حزب کارگر انگلیس برای سرنگونی دولت جانسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده حزب کارگر انگلیس برای سرنگونی دولت جانسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید