واکنش ایران به اظهارات اخیر ولیعهد عربستان

به گزارش کد الکترونیک، سخنگوی وزارت امورخارجه به اظهارات اخیر ولیعهد عربستان در مورد مناسبات ایران و عربستان و منطقه واکنش نشان داد.

واکنش ایران به اظهارات اخیر ولیعهد عربستان

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات اخیر ولیعهد عربستان در مورد مناسبات ایران و عربستان و منطقه گفت: با دیدگاه های سازنده و روش تبادل نظر محور، این دو کشور مهم منطقه و جهان اسلام می توانند با پشت سر گذاشتن اختلافات، وارد فصل تازه ای از تعامل و همکاری برای نیل به صلح و ثبات و توسعه منطقه ای شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با ارائه پیشنهادها و طرح هایی برای تبادل نظر و همکاری در منطقه خلیج فارس از جمله پویش صلح هرمز (ابتکار امید) پیشگام جهت مودت و همکاری منطقه ای بوده و از تغییر لحن عربستان سعودی استقبال می نماید.

خطیب زاده ابراز امیدواری کرد ماه مبارک رمضان ماه رحمت و مغفرت الهی سرآغازی مبارک برای همگرایی جامعه اسلامی و زدودن جنگ و آوارگی و ناامنی از این منطقه باشد.

محمد بن سلمان ولی عهد سعودی سه شنبه شب در یک گفت وگوی تلویزیونی گفت که عربستان خواهان برقراری روابط محبت آمیز با ایران است.

بن سلمان در ادامه این گفت وگو مطرح کرد: مشکل ما رفتارهای منفی ایران از برنامه هسته ای و موشک های بالستیک این کشور گرفته تا حمایت از شبه نظامیان در منطقه است، اما عربستان با کشورهای منطقه و جهان برای ایجاد راهکار جهت برطرف این مسائل همکاری می نماید.

ولی عهد عربستان سعودی در ادامه گفت که ایران همسایه عربستان است و ریاض بر داشتن روابط خوب با این کشور تأکید دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1761

به "واکنش ایران به اظهارات اخیر ولیعهد عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به اظهارات اخیر ولیعهد عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید