واکنش اسد به نبرد سنگین ارتش سوریه با ترکیه در شمال شرق سوریه

به گزارش کد الکترونیک به نقل از اسپوتنیک، عمار الاسد رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سوریه با اشاره به نبرد سنگین ارتش سوریه با ترکیه در شمال شرق این کشور گفت: درگیری هایی که در راس العین با نیروهای ترکیه در جریان است،حق مشروع ارتش سوریه در همه اراضی خود است و ما به ترکها اجازه یک وجب پیشروی هم نخواهیم داد و به آنها اجازه نخواهیم داد که بافت جمعیتی را در اراضی ما تغییر دهند.

واکنش اسد به نبرد سنگین ارتش سوریه با ترکیه در شمال شرق سوریه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

وی اضافه کرد: ترکیه همه توافقات را زیر پا می گذارد و ما تجاوزگر نیستیم. وظیفه ارتش سوریه است که با هر تجاوزی با همه ابزار مجاز مقابله کند و ارتش سوریه امروز در همه اراضی سوریه مطابق قانون اساسی حضور دارد اما ترکیه متجاوز است و غیرنظامیان را می کشد و آواره می نماید و دارایی های آنها را سرقت می نماید.

الاسد تاکید نمود: ترکیه خواستار خاتمه بحران سوریه نیست. ترکها عهدشکن هستد و همه شواهد گواه آن است. ما تروریست میانه و خوب نداریم. ترکیه ابتدا گفت که نیروهای قسد باید از مرزها بروند و سپس حرف دیگری زدند و توافق را نقض کردند و گفتند که نمی خواهند احدی در مرزها باشد چه ارتش سوریه و چه دیگری تا طرحشان که ساقط شده بود را اجرایی نمایند.

وی اعلام کرد: ما نظامیان ترکیه را به جایی که آمده اند باز خواهیم گرداند و ترکیه در سوریه جایی ندارد چه با توافق چه با همه ابزار مشروع دیگر.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 657

به "واکنش اسد به نبرد سنگین ارتش سوریه با ترکیه در شمال شرق سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اسد به نبرد سنگین ارتش سوریه با ترکیه در شمال شرق سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید