نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در عربستان

به گزارش کد الکترونیک، نشست سران شورای همکاری خلیج فارس امروز(سه شنبه) در عربستان آغاز شد و سران شورا بیانیه پایانی نشست را که شامل توافق آشتی میان قطر و کشورهای این شورا است، امضا کردند.

نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در عربستان

به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، چهل و یکمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس امروز در شهر العلا عربستان با حضور تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و مقامات کشورهای این شورا آغاز شد.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در آغاز این نشست گفت: از جامعه جهانی می خواهیم برای توقف برنامه موشک های بالستیک که صلح در منطقه را تهدید می کند، تلاش کنند.

وی گفت: ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان دستور داده که نشست را به نام سلطان قابوس، پادشاه سابق عمان و صباح الاحمد الصباح، امیر سابق کویت نامگذاری کنیم.

وی بر لزوم تقویت همکاری میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تأکید و از تلاش های کویت و آمریکا برای انتها دادن به اختلافات میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس قدردانی کرد.

محمد بن سلمان گفت: توافق العلا بر همبستگی و ثبات عربی و اسلامی و تقویت پیوند دوستی و برادری میان کشورها و مردم جهان عربی تأکید دارد.

سران شورای همکاری خلیج فارس بیانیه انتهای نشست را که شامل توافق آشتی میان قطر و کشورهای این شورا است، امضا کردند.

همچنین نواف الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت در این نشست تأکید کرد: ما به همگان این دستاورد تاریخی در نشست العلا را تبریک می گوییم و برای حمایت از همکاری و فعالیت مشترک میان کشورهای شورا تلاش می کنیم.نامگذاری بیانیه نشست شورای همکاری به توافق همبستگی نشان دهنده تلاش و تمایل ما برای اتحاد و همبستگی میان امت عربی است.

امیر کویت همچنین نقش رهبری مصر و حمایت این کشور از مسائل منطقه را ستود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1571

به "نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید