مذاکره برای برقراری خط کشتیرانی چابهار - ونیز ایتالیا

مدیرکل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از مذاکره و توافق برای ایجاد خط کشتیرانی جابهار - ونیز اطلاع داد و گفت: شرکت های حمل و نقل دریایی علاقمندی و برنامه های خود برای سرمایه گذاری در بندر چابهار را اعلام کردند که مورد موافقت نهاده شد.

مذاکره برای برقراری خط کشتیرانی چابهار - ونیز ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

ایرنا:محمد سعید اصل سعیدی پور در این رابطه اضافه نمود: موضوع اصلی جلسه مشترک دیروز، ارتباط بین چابهار و مجموعه شرکت های دریایی ونیز بود،زیرا طرف ایتالیایی در قالب مجموعه شرکت های حمل ونقل دریایی علاقه مندی خود را برای استفاده از پتانسیل های بندر چابهار و سرمایه گذاری در این بندر نشان دادند.

وی اضافه نمود: دور بودن این بندر از منطقه خلیج فارس، ارزان تر بودن تعرفه ها و هزینه های سرمایه گذاری در چابهار نسبت به بنادر دبی و دیگر بنادر کشورهای خارجی و … طرف های ایتالیایی را به این نتیجه رساند که در این بندر جنوبی ایران سرمایه گذاری نمایند و البته این مجموعه شرکت ها برای ایجاد شرکت و کارخانه در بندر چابهار ابراز تمایل کردند که مورد حمایت و توافق نهاده شد.

مدیرکل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ایجاد ارزش اضافه نموده از دیگر برنامه های طرف ایتالیایی برای سرمایه گذاری در بندر چابهار بود، اضافه نمود: اراضی مورد نظر طرف های ایتالیایی در قالب قرار دادهای BOT است تا بتوانند طرح هایشان را اجرا نمایند، علاوه براین همه قراردادهای سرمایه گذاری در بنادر به صورت BOT و زمینی به کسی واگذار نمی گردد.

سعیدی پور همچنین درباره ایجاد خط کشتیرانی چابهار - ونیز گفت: مذاکراتی با طرف ایتالیایی درباره ایجاد خط کشتیرانی چابهار - ونیز صورت گرفت و مقرر شد که پیغام ما را به ایتالیا و بندر ونیز ببرند و البته با توجه به طول مسافت مباحث بیشتر روی ترانزیت و خطوط باری کشتیرانی بود، زیرا در حوزه

مسافری باید کشتی ها، تجهیزات و امکانات خاصی وجود داشته باشد و به سبب مسافت طولانی استقبال چندانی از این مسئله نخواهد شد.

وی گفت: آموزش دریانوردان، تامین تجهیزات و قطعات، ارائه خدمات و تعرفه های بندری و… از دیگر مسائلی بود که در جلسه بین هیات ایرانی و طرف ایتالیایی مطرح شد و مورد موافقت طرفین نهاده شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 16 مهر 1398 شناسه مطلب: 462

به "مذاکره برای برقراری خط کشتیرانی چابهار - ونیز ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره برای برقراری خط کشتیرانی چابهار - ونیز ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید