ماهواره های آرژانتین با موشک چین به فضا پرتاب شدند

به گزارش کد الکترونیک، چین صبح امروز بار دیگر با پرتاب موشک لانگ مارچ مجموعه تازه ای از ماهواره های زمین شناسی و علمی را برای شرکت های خصوصی چین و آرژانتین در مدار قرار داد.

ماهواره های آرژانتین با موشک چین به فضا پرتاب شدند

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

ماهواره های اصلی پرتاب شده، شامل 10 ماهواره سنجش از دور تجاری متعلق به شرکت ستلاجیک (Satellogic) آرژانتین بود که در ساعت 11:19 به وقت محلی پکن (06:49 به وقت تهران) از تائی یوان (Taiyuan) چین به فضا پرتاب شد.

فرآیند طراحی، ساخت و کاربری این 10 ماهواره با عنوان نیوست (NewSat) توسط ستلاجیک صورت گرفته است که نخستین شرکت تجزیه وتحلیل یکپارچه داده های مکانی عمودی در دنیا است و تحلیل و برآورد دقیقی از رصد زمین به مشتریان خود ارائه می دهد. این ماهواره ها بخشی از صورت فلکی ماهواره ای الف-1 (Aleph-1) هستند و هر یک با ابزارهای رصد چند طیفی و ابرطیفی زمین مجهز شده اند. از سال 2016 تا کنون 17 ماهواره نیوست توسط چین به فضا پرتاب شده است.

در پرتاب امروز علاوه بر ماهواره های اصلی متعلق به آرژانتین، سه ماهواره کوچکتر متعلق به شرکت های چینی هم در مدار قرار گرفتند. این ماهواره ها شامل ماهواره سنجش از دور MN50-3 شرکت ماینواسپیس (MinoSpace) پکن، آزمایش علمی TY20 متعلق به شرکت اسپیس تی (SpaceTY) چانگشا و ماهواره آموزشی BY70-3 متعلق به مرکز بین المللی علوم و فناوری هوافضا و دانشگاه پلی تکنیک شمال غربی چین بود.

با پرتاب امروز، موشک لانگ مارچ 6 (Long March 6) چهارمین و خانواده لانگ مارچ پرتاب 351 خود را پشت سر گذاشت. موشک لانگ مارچ 6 توسط آموزشگاه فناوری فضایی شانگهای (SAST) که زیرمجموعه شرکت علوم فضایی و فناوری چین (CASC) به شمار می رود، ساخته شده است.

  • چین ماهواره دیگری را برای توسعه اینترنت اشیا در مدار قرار داد

عکس کاور: چهارمین پرتاب موشک لانگ مارچ 6 چین امروز انجام شد تا ماهواره های شرکت های خصوصی آرژانتین و چین را در مدار قرار دهد.

منابع: Xinhua, CGWIC

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1444

به "ماهواره های آرژانتین با موشک چین به فضا پرتاب شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره های آرژانتین با موشک چین به فضا پرتاب شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید