لبنان، جزئیات طرح گسترده حزب الله برای مقابله با کرونا

به گزارش کد الکترونیک، رئیس شورای اجرایی حزب الله جزئیات طرح گسترده حزب الله برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در لبنان را خاطرنشان کرد.

لبنان، جزئیات طرح گسترده حزب الله برای مقابله با کرونا

سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله طی مصاحبه ای با شبکه المنار لبنان درباره طرح حزب الله برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور صحبت و گفت که هدف از این اقدامات یاری به دولت و وزارت بهداشت کشور برای جلوگیری از شیوع این ویروس است.

وی اعلام نمود که از زمانی که سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله بر ضرورت آمادگی مقابله با ویروس کرونا تاکید نموده٬ ما اقدام به انجام تمهیداتی در این راستا نموده ایم.

سید صفی الدین ادامه داد که طرح حزب الله برای مقابله با کرونا در لبنان بر مبنای تعهد و احساس مسئولیتی است که در قبال کشور و جامعه برای مشارکت در نجات ملت از این ویروس دارد.

رئیس شورای اجرایی حزب الله توضیح داد که این طرح شامل 1500 پزشک٬ 3000 پرستار و امدادگر٬ 5000 کادر خدماتی بهداشتی و 15000 کادر خدماتی میدانی است که به طور کلی 24 هزار و 500 نفر از نیروهای پزشکی و بهداشتی در این طرح به کار گرفته می شوند و ما اکنون در مرحله مقاومت اجتماعی در برابر ویروس کرونا هستیم.

وی اعلام نمود که حزب الله در این طرح خود از بعضی توانایی هایی که برای مقابله با هرگونه تجاوز دشمن مجهز شده اند استفاده نموده است.

سید صفی الدین اضافه کرد که همچنین در طرح حزب الله برای مقابله با کرونا٬ مکان های برای قرنطینه در نظر گرفته شده و اقدام به تجهیز آنها نموده ایم و همچنین با بعضی بیمارستان ها نیز در این زمینه همکاری داریم.

رئیس شورای اجرایی حزب الله اعلام نمود که اقدام به اجاره بیمارستان های خصوصی و تجهیز آنها نموده ایم تا هنگام احتیاج از آنها استفاده کنیم. همچنین 15 هزار نفر در چارچوب طرح حزب الله برای مقابله با کرونا آموزش دیده و 100 اتومبیل نیز به همین دلیل مجهز شده اند که 25 عدد از آنها مجهز به تجهیزات تنفس مصنوعی هستند.

سید صفی الدین ادامه داد که در کنار این طرح٬ حزب الله یک طرح اجتماعی برای یاری به خانواده های احتیاجمند نیز در نظر گرفته که مواد غذایی و ضد عفونی کننده در اختیار آنها قرار می دهد.

رئیس شورای اجرایی حزب الله توضیح داد که اینکه آمریکا پشت شیوع کرونا در دنیا ایستاده مسئله بعید و دور از انتظاری نیست؛ ضمن اینکه نسل جدید از جنگ های بیولوژیک هرگز دور از اطلاعات آمریکا نبوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1042

به "لبنان، جزئیات طرح گسترده حزب الله برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، جزئیات طرح گسترده حزب الله برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید