عربستان طرح بین المللی شدن اداره مکه و مدینه را اعلام جنگ علیه خود خواند

به گزارش کد الکترونیک، سفیر عربستان در اندونزی تاکید نمود که کشورش با ورود به مذاکرات درباره بین المللی کردن مدیریت حرمین شریفین مخالف است و این امر را به منزله اعلام جنگ علیه خود و حاکمیت ملی اش قلمداد می نماید.

عربستان طرح بین المللی شدن اداره مکه و مدینه را اعلام جنگ علیه خود خواند

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه ریاض چاپ عربستان، اخیرا درخواست هایی در بعضی کشورهای اسلامی مطرح شده مبنی بر اینکه اداره اماکن مقدس مسلمانان در مکه و مدینه از انحصار سعودی ها خارج شده و در اختیار تمام مسلمانان قرار گیرد.

اسامه بن محمد عبد الله الشعیبی، سفیر عربستان در اندونزی در پاسخ سوال خبرنگاری از موضعگیری عربستان درباره این مساله در دانشگاه دولتی اندونزی گفت: ریاض مخالف ورود به مذاکرات درباره بین المللی کردن مدیریت حرمین شریفین بوده و آن را به منزله اعلام جنگی علیه خود و حاکمیت ملی اش قلمداد می نماید.

درخواست مطرح شده از سوی قطر برای بین المللی شدن مدیریت حرمین شریفین جنجالی گسترده در منطقه خلیج فارس به پا کرد.

کمیته (غیر دولتی) حقوق بشر قطر با اشاره به مشکلاتی که شهروندان قطری در ادای مناسک حج با آنها روبرو هستند، تاکید نمود، برای تضمین آزادی قطری ها در انجام مناسک حج در عربستان، به وسیله بین المللی اقدام خواهد نمود.

همچنین 46 انجمن اسلامی در مالزی با انتشار بیانیه ای اخبار منتشر شده مبنی بر تشکیل هرگونه ساختاری تحت عنوان هیات بین المللی نظارت بر مدیریت عربستان در حرمین شریفین در مالزی را تکذیب نموده و وجود چنین هیاتی را ادعایی دروغین خواند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 فروردین 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 875

به "عربستان طرح بین المللی شدن اداره مکه و مدینه را اعلام جنگ علیه خود خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان طرح بین المللی شدن اداره مکه و مدینه را اعلام جنگ علیه خود خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید