عربستان خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد

به گزارش کد الکترونیک، وزیر مشاور در امور خارجه حکومت سعودی در تبعیت کامل از سیاست های خصمانه آمریکا تمدید تحریم های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران را خواهان شد.

عربستان خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری عربستان، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان با تکرار ادعاهای واهی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر نقض مکرر تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت، خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شد.

ادعای الجبیر در نشست خبری مشترک با برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا مطرح شد.

اواسط خردادماه امسال کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز خاطرنشان کرد که پیش نویس قطعنامه ای را که خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران است ،میان اعضای شورای امنیت از جمله روسیه توزیع نموده است.

برای تصویب یک قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل متحد باید دست کم 9 کشور عضو شورای امنیت با آن موافقت نمایند و در عین حال قطعنامه از سوی هیچ یک از اعضای دائم شورای امنیت (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه) وتو نشود.

روز سه شنبه چند دیپلمات غربی در مصاحبه با نشریه آمریکایی فارن پالیسی خاطرنشان کردند که قطعنامه پیشنهادی آمریکا -که از امروز چهارشنبه آنالیز و بحث درباره آن در شورای امنیت شروع می شود- برخلاف تبلیغات دولت ترامپ از حمایت کافی در شورای امنیت برخوردار نیست و احتمالاً این قطعنامه حتی بدون در نظر دریافت وتوی آن از سوی روسیه و چین، به تصویب نخواهد رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1231

به "عربستان خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید