دسته گل جدید در پرسپولیس ، سررسید بدهی میلیاردی به بانک تجارت

به گزارش کد الکترونیک، بانک تجارت سال 1383 یک فقره وام یک میلیارد و 300 میلیون تومانی به باشگاه پرسپولیس پرداخت نموده که هنوز بازپرداخت نشده و بانک پس از 15 سال در نامه ای به محمد دادگان، رئیس وقت فدراسیون فوتبال از او خواسته این بدهی را پرداخت کند.

دسته گل جدید در پرسپولیس ، سررسید بدهی میلیاردی به بانک تجارت

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش کد الکترونیک به نقل از ایسنا، باشگاه پرسپولیس که این روزها با مسائل اقتصادی زیادی روبه رو شده حالا درگیر یک بدهی جدید بانکی شده است. بانک تجارت که در سال 1383 وامی در حدود 1میلیارد و 300میلیون تومانی به باشگاه پرسپولیس پرداخت نموده، هنوز نتوانسته مطالبات خود را وصول کند و به همین خاطر با ارسال نامه ای به اعضای هیات مدیره وقت باشگاه، از آنها خواسته تا درباره وصول مطالبات بانک اقدام لازم را صورت دهند.

در این نامه که در تاریخ 9 آذر امضا شده و رونوشت آن به فدراسون فوتبال و باشگاه پرسپولیس ارسال شده است، آمده، که این باشگاه باید 2 میلیارد و 700 میلیون تومان به عنوان اصل وام و سود دیرکرد را به بانک تجارت پرداخت کند و از آنجایی که اعضای هیات مدیره وقت امضا نماینده گان اصلی وام هستند، نسبت به بازپرداخت این وام مدیون هستند.

بانک تجارت نامه ای را نیز به محمد دادگان رییس وقت فدراسیون فوتبال و به گفته خودش عضو افتخاری هیات مدیره وقت باشگاه پرسپولیس ارسال نموده است. در این نامه آمده که چون شما یکی از امضا نمایندگان اسناد دریافت این وام میلیاردی باشگاه پرسپولیس در سال 1383 هستید، باید نسبت به بازپرداخت این وام اقدام کنید.

محمد دادگان با تایید دریافت نامه بانک تجارت، اظهار کرد: باشگاه پرسپولیس از دوره مدیریت مرحوم خطیب به بانک تجارت بدهکار است اما الان برای ما نامه فرستاده اند که باید بدهی باشگاه پرسپولیس را بدهید. من با بانک تجارت تماس گرفتم و گفتم این بدهی مربوط به باشگاه پرسپولیس است و چرا باید ما بدهی را بپردازیم؟ به من گفتند شما در آن موقع عضو هیات مدیره بودید. این درحالی است که من در آن سال رئیس فدراسیون فوتبال بودم و به عنوان عضو افتخاری در هیات مدیره پرسپولیس بودم و حتی حق امضا نداشتم. به من گفتند مرحوم خطیب به جای من امضا نموده تا با اعتبار شما این وام دریافت گردد.

وی اضافه نمود: واقعیت این است که الان پرسپولیس و وزارت ورزش بدهکار هستند نه من. چرا باید ما این بدهی را پرداخت کنیم؟ وقتی درباره این نامه تحقیق کردم دیدم فقط برای من نامه ارسال شده و به آقایان پورمحمدی و شجاعی برهان که عضو اصلی وقت هیات مدیره بوده اند، نامه ای ارسال نشده است. واقعا جای تعجب دارد که این نامه را به کسانی که در آن سال حق امضا داشتند و برای دریافت وام امضا هم نموده اند ارسال نشده است.

دادگان ادامه داد: از رئیس یکی از شعبه های بانک تجارت است سوال کردم، چرا نامه را فقط برای من ارسال نموده اید که گفت از بالا گفته اند فقط به دادگان نامه بدهید چون دو عضو دیگر هیات مدیره وقت الان پست دولتی دارند و این کارها بوی سیاسی می گیرد.

رییس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: من هم خطاب به مدیران وقت بانک تجارت که وام را داده اند می گویم شما که از دادن این وام فیض! برده اید. اصلا چرا شما بدون استعلام وام پرداخت کردید. حالا هم شما باید جوابگو باشید. من چرا باید برای این وام و بازپرداخت نشدن آن به بانک جواب بدهم؟ می خواهید برخورد سیاسی کنید، پس من هم تا آخر ایستاده ام.

دادگان تاکید نمود: بانک تجارت باید از مدیران وقت بپرسد روی چه حسابی بدون انجام استعلام این وام را پرداخت نموده اید؟ هرچند الان هم باشگاه پرسپولیس و وزارت ورزش مالک این باشگاه هستند و باید این بدهی را پرداخت نمایند.

  • دردسر بزرگ برای پرسپولیس | هفت روز فرصت برای اجرای حکم سنگین
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 752

به "دسته گل جدید در پرسپولیس ، سررسید بدهی میلیاردی به بانک تجارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسته گل جدید در پرسپولیس ، سررسید بدهی میلیاردی به بانک تجارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید