خبرنگاران 86 مرکز نیکوکاری در اردبیل فعال است

به گزارش کد الکترونیک، اردبیل - خبرنگاران - مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 86 موسسه و مرکز نیکوکاری و مردم نهاد فعال در این استان برای رفع مسائل اقشار آسیب پذیر و نیازمند با کمیته امداد همکاری می کنند.

خبرنگاران 86 مرکز نیکوکاری در اردبیل فعال است

حسین دشتی روز دوشنبه با بیان اینکه هدف از راه اندازی مراکز نیکوکاری واگذاری امور به مردم است، اضافه کرد: این مراکز با تکیه بر کمک های مردمی خدمات متنوعی به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر در جامعه ارائه می کنند.

وی اظهارداشت: ارائه کمک هایی مانند تامین هزینه های زندگی، تامین لوازم ضروری منزل، تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند، تامین هزینه های درمانی و دارویی بیماران ، تهیه و توزیع سبدغذایی و ساخت مسکن مددجویی از جمله همکاری های کمیته امداد با موسسات خیریه است.

وی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری با جمع آوری کمک های مردمی خدمات ارزشمندی به اقشار آسیب پذیر می کنند، بیان نمود: با نظر هیات امنای این مراکز تمامی کمک های مردمی در اختیار نیازمندان واجد شرایط در همان محله قرار می گیرد تا بخشی از مسائل آنها مرتفع شود.

او با اشاره به کمک 47 میلیارد و 500 میلیون ریالی مردم خیر استان اردبیل به مراکز نیکوکاری در ماه مبارک رمضان در سال جاری اضافه کرد: سال جاری کمک های مردمی به مراکز نیکوکاری با توجه به شرایط اقتصادی جامعه بویژه شیوع ویروس کرونا نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش چشمگیری داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل ادامه داد: همواره شاهد رشد چشمگیر کمک های مردمی به مددجویان و نیازمندان در جامعه هستیم و حسن اعتماد مردم و خیرین به مراکز نیکوکاری باعث شده تا کیفیت خدمات ارائه شده به نیازمندان افزایش یابد.

دشتی با بیان اینکه تلاش می شود تا کمک های خیرین به شکل آسان و ساده تری در اختیار مددجویان و افراد نیازمند قرار گیرد، گفت: با کمک های نیکوکاران در طول سال علاوه بر رفع نیازهای اساسی مددجویان راستا خودکفایی آنها نیز هموارتر می شود.

وی اظهارامیدواری کرد: با مشارکت گسترده خیرین و آحاد مختلف جامعه در طرح های حمایتی کمیته امداد فقر و محرومیت در جامعه ریشه کن شود.

وی هدف از خدمت رسانی به فقرا و نیازمندان را حفظ عزت و کرامت انسانی آنها دانست و اضافه کرد: همه باید تلاش کنند تا خانوارهای بی بضاعت و افراد نیازمند با تکیه بر توانایی های خود به خودکفایی برسند.

وی اظهارداشت: مردم و خیرین می توانند با شماره گیری کد آنی پرداخت #045*8877* و یا از طریق شماره کارت 6037991199522214 نزد بانک ملی به نام کمیته امداد استان اردبیل به آسانی کمک های خود را به دست خانوارهای بی بضاعت استان برسانند.

38 هزار و 200 خانوار با جمعیت حدود 80 هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1214

به "خبرنگاران 86 مرکز نیکوکاری در اردبیل فعال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 86 مرکز نیکوکاری در اردبیل فعال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید