خبرنگاران بندرچابهار پیشرو در اجرای طرح های عمرانی است

به گزارش کد الکترونیک، چابهار- خبرنگاران- مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی گفت: بندرچابهار در سالهای اخیر پیشرو در اجرای طرح های عمرانی و آماده سازی زیرساخت ها است و بزودی از قطب های معین کننده در اقتصاد و تجارت منطقه خواهد شد.

خبرنگاران بندرچابهار پیشرو در اجرای طرح های عمرانی است

جهت دریافت خدمات طرح آلاچیق چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

محمد راستاد روز چهارشنبه در سفر به چابهار در گفت وگو با خبرنگار کد الکترونیک با تبریک روزجهانی دریانوردی گفت: خوشبختانه دولت توجه ویژه به تامین زیرساخت های بندرچابهار داشته و در سالهای اخیر موفقیت های زیادی در تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار حاصل شده و این به توسعه وآبادانی و حمل نقل یاری می نماید.

وی با اشاره به ورود دهمین کشتی حامل 193 کانتینر گندم اهدایی دولت هند به مردم افغانستان در بندرچابهار اظهار داشت: این کشتی از مبدا بندر کاندلا وارد لنگرگاه بندر شهید بهشتی چابهار و عملیات تخلیه آن شروع شده است.

وی اضافه کرد: با ورود این کشتی در مجموع 75 هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان به وسیله بندر چابهار وارد و سپس به وسیله جاده ترانزیتی چابهار- میلک به افغانستان در حال ارسال است.

مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی ادامه داد: به مناسبت روز جهانی دریانوردی از کاپیتان و خدمه دهمین کشتی حامل کالاهای افغانستان در بندر چابهار نیز تقدیر شد.

راستاد با اشاره به اینکه ورود کالاهای اساسی و کانتینری در چابهار بخوبی در حال اجرا است، ادامه داد: چابهار آینده خوبی برای ترانزیت و حمل دارد و نگاه دولت در راستای توسعه زیرساخت های این منطقه معطوف شده است.

وی با اشاره به حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در بندرچابهار اضافه کرد: امیدواریم حمل و نقل دریایی در بندرچابهار به خوبی پیش برود و ترانزیت به سمت آسیای میانه و افغانستان نیز روز به روز بیشتر گردد.

وی گفت: از فرایند پیشرفت پروژه های توسعه ای راضی هستیم و بزودی بسیاری از پروژه های تکمیل و با حضور مقامات کشوری افتتاح و بهره برداری می گردد که می تواند نقش مهمی در توسعه و آبادانی و رونق در جابجایی کالاهای مختلف داشته باشد.

به گزارش کد الکترونیک بازدید از پروژه های زیرساختی و عمرانی در حال ساخت بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار شامل پروژه دایک حفاظت ساحلی جنوب شرقی بندر شهید بهشتی، پروژه احداث انبار چندمنظوره کالا با سرمایه گذاری بخش خصوصی، 3 باب انبار بندر شهید بهشتی، پروژه احداث سیلوی غلات 100 هزار تنی و ترمینال کانتینر یخچالی از جمله برنامه های سفر مدیرعامل سازمان بنادر در چابهار است.

هچنین بازدید از پروژه برق رسانی، 6 پست برق فشار قوی و روشنایی 63 هکتار از اراضی طرح توسعه بندر شهید بهشتی و انبار چندمنظوره کالا در طرح توسعه بندر شهید بهشتی، پروژه 6 باب باسکول، ساختمان تجهیزات، ساختمان رفاهی، ترمینال کانتینر یخچالی طرح توسعه بندر شهید بهشتی، بازدید دریایی از فرآیند لایروبی و بویه گذاری حوضچه و کانال دسترسی و جمع آوری شمع های اسکله نصب سریع بندر شهید بهشتی و نشست با مسئولان بندر چابهار از دیگر برنامه های سفر هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی به این بندر است.

بازدید از پروژه های محوطه سازی و تکمیل دیوارکشی ساختمان های عملیاتی و پروژه دیوار حفاظتی پیرامونی ورودی بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، بازدید از پروژه اطفاء حریق و آبیاری قطره ای بنادر شهید بهشتی، شهید کلانتری و کوی مسکونی بندر و فرایند پیشرفت پروژه برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار، پروژه های عمرانی 60 واحد مسکونی و مهمانسرای اداره کل و برگزاری جلسات هیات عامل از دیگر برنامه های بازدید مدیر عامل و هیأت عامل و اعضای سازمان بنادر و دریانوردی در سفر دو روزه به بندر چابهار است.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1308

به "خبرنگاران بندرچابهار پیشرو در اجرای طرح های عمرانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بندرچابهار پیشرو در اجرای طرح های عمرانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید