جزئیات وام برای بخش های اقتصادی آسیب دیده از کرونا

به گزارش کد الکترونیک، رئیس کل بانک مرکزی از پرداخت 750 هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ترجیحی 12 درصد به بخش های اقتصادی آسیب دیده از شیوع کرونا خبر داد.

جزئیات وام برای بخش های اقتصادی آسیب دیده از کرونا

به گزارش کد الکترونیک به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی با اشاره به آسیب دیدگی بخش های اقتصادی کشور از شیوع ویروس کرونا، گفت: در جلسه امروز (پنج شنبه هفتم فروردین) ستاد اقتصادی دولت و بر اساس تاکید رئیس جمهور جهت ارائه راهکارهای اقتصادی لازم برای پشتیبانی از بخش های اقتصادی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا بانک مرکزی در ایفای نقش و انجام رسالت تاریخی خود در این مقطع حساس پیشنهاد اعطای تسهیلات دو ساله بانکی با نرخ ترجیحی 12 درصد تا سقف 750 هزار میلیارد ریال را ارائه کرد که مورد تصویب قرار گرفت.

وی اضافه کرد: بانک مرکزی با تامین اعتبار لازم و با همراهی بانک های کشور این تصمیم مهم را در اسرع وقت عملیاتی و اجرایی خواهد کرد.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: بانک های کشور همان طور که در شرایط سخت کرونایی، فداکارانه در خدمت مردم بوده و هستند و نزدیک به 30 نفر از بهترین همکاران شان را در جریان خدمت به مردم از دست دادند، در این ماموریت نیز که کمک به تداوم رونق تولید کالا و خدمات در کشور و حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده است، مسئولیت تاریخی خود را ایفا خواهند کرد.

  • بخشی از منابع مسدودشده کشور آزاد می شود
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1028

به "جزئیات وام برای بخش های اقتصادی آسیب دیده از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات وام برای بخش های اقتصادی آسیب دیده از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید