تخم مرغ های غیر بسته بندی در معرض کرونا هستند

به گزارش کد الکترونیک، تهران (پانا) - وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که پوسته تخم مرغ غیر بسته بندی در معرض آلودگی های محیطی و ترشحات تنفسی افراد مختلف است، بنابراین در شرایط همه گیری ویروس کرونا از خرید و مصرف تخم مرغ غیربسته بندی خودداری کنید.

تخم مرغ های غیر بسته بندی در معرض کرونا هستند

به گزارش وبدا، وزارت بهداشت، روز یکشنبه طی اطلاعیه ای از مردم خواست: تخم مرغ را در بسته بندی های بهداشتی خریداری و بسته بندی آن را ضدعفونی کنید. همچنین تخم مرغ بسته بندی شده را با بسته اصلی آن در یخچال نگهداری کنید و بلافاصله پس از خرید تخم مرغ، آن را در یخچال بگذارید.

وزارت بهداشت تاکید نمود: تخم مرغ را از فروشگاه هایی که مبادرت به نگهداری تخم مرغ در یخچال می نمایند، خریداری کنید و تخم مرغ های غیربسته بندی را به دلیل اینکه دارای امکان شکستگی، ترک و آلودگی هستند، خریداری نکنید.

همچنین اگر طی حمل به منزل تخم مرغی ترک برداشت یا شکست محتویات آن را در یک ظرف تمیز و درپوش دار ریخته، در یخچال نگهداری و طی حداکثر دو روز آن را مصرف کنید. هرگز تخم مرغ را برای نگهداری نشویید زیرا راه ورود میکروب به وسیله منافذ موجود روی پوسته باز می گردد و آلودگی به داخل آن راه می یابد، ولی بسته بندی آن را ضدعفونی کنید.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، بهترین درجه حرارت نگهداری تخم مرغ در یخچال صفر تا 4 درجه سانتی گراد و رطوبت 85 درصد است. همچنین گرمای بیش از حد باعث تسریع در کاهش کیفیت تخم مرغ و افزایش سرعت فاسدشدگی آن می گردد که این امر خود را با مخلوط شدن زرده و سفیده نشان می دهد.

تخم مرغ دارای روزنه های بسیاری در سطح پوسته است و از این طریق قادر است بوی سایر مواد غذایی را به خود جذب کند بنابراین برای جلوگیری از این امر تخم مرغ ها را در بسته بندی خود در یخچال نگهداری کنید.

تخم مرغ تازه را می توان حدود چهار هفته در یخچال نگهداری کرد. این ماده غذایی نیز مانند همه مواد غذایی باید تاریخ مصرف مناسبی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1727

به "تخم مرغ های غیر بسته بندی در معرض کرونا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخم مرغ های غیر بسته بندی در معرض کرونا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید