انتقاد مدیرعامل پرسپولیس از آرای انضباطی، دیگر سکوت نمی کنیم

به گزارش خبرنگاران، مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: 9 جلسه محرومیت انضباطی در حالی برای پرسپولیس در نظر گرفته شده که حداقل چهار، پنج جلسه آن با توجه به دیگر احکام صادره حق تیم نبوده و در قبال تخلفات دیگر تیم ها همچون پرسپولیس سخت گیرانه حکم داده نشده، در بعضی موارد می بینیم که محرومیت اصلا حق پرسپولیس نبوده و این حقیقتا به تیم پرسپولیس لطمه وارد نموده، آن هم در حالی که این وضعیت دقیقا در برنامه ریزی مسابقات و اشتباهات داوری هم به نفع بعضی تیم ها تمام شده و به ضرر پرسپولیس بوده است.

انتقاد مدیرعامل پرسپولیس از آرای انضباطی، دیگر سکوت نمی کنیم

محمدحسن انصاری فرد با اشاره به سخت گیری در محرومیت های در نظر گرفته شده برای پرسپولیس و بازیکنان در گفت و گو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: هر جا که حق تیم و بازیکنی از پرسپولیس تضییع گردد نه سکوت می کنیم و نه دست روی دست می گذاریم. متاسفانه تاکنون 9 جلسه محرومیت انضباطی برای پرسپولیس صادر شده و در بعضی از این پرونده ها احکامی برای پرسپولیس صادر شده که در موارد مشابه یا بدتر از آن حکمی صادر نشده و اینها جای بحث دارد. بنده اینها را به خاطر محرومیت یک جلسه ای احمدزاده نمی گویم بلکه یک بحث کلی است.

انصاری فرد توضیح داد :قبلا گفتم و باز هم می گویم بعضی از این احکام غیرقابل بحث بوده اما دو جلسه محرومیت خلیل زاده اصلا حق او نبود و یک لطمه به تیم پرسپولیس و این بازیکن بود، محرومیت پرسپولیس از تماشاگر هم در قیاس با تخلفات سنگین و بعضا غیر قابل بیان بعضی تیم ها که حکم محرومیت برای شان صادر نشده اصلا حق پرسپولیس نبود و محرومیت سه جلسه ای احمدزاده در دربی سنگین بود چون در موارد دیگر شاهد احکام سخت گیرانه تا این حد نبوده ایم. ما اگر اعتراضی می کنیم کاملا منطقی آن را بیان می کنیم و طرفدار هم اگر ناراضی از این احکام است می بیند که حق تیمش دارد تضییع می گردد و به تیمش لطمه وارد می گردد و حق دارد.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس درباره محرومیت یک جلسه ای اخیر احمدزاده ادامه داد: محرومیت یک جلسه ای اخیر احمدزاده را آنالیز می کنیم. البته محرومیت او قطعی است و جای تجدید نظر خواهی گذاشته نشده. در این باره از سویی باید بگوییم احمدزاده باید مراقب باشد اما از نگاهی دیگر همین محرومیت را وقتی در کنار اتفاقاتی می گذاریم که با حکمی همراه نبوده می توانیم بگوییم چرا اگر بازیکن پرسپولیس تخلفی مرتکب شد حکم داده می گردد اما برای بعضی تخلفات دیگر تیم ها یا اقل مجازات مشخص می گردد یا حکمی را شاهد نیستیم.

الان هم برای احمدزاده محرومیت قطعی صادر شده و جای دفاع به باشگاه داده نشده؛ ما در این باره آگاهی هایی داریم و علت آن را بیشتر آنالیز می کنیم تا ببینیم او دقیقا به داور چه گفته که حکم قطعی داده اند و این بازیکن را تهدید به برخورد در صورت تکرار تخلف نموده اند. احمدزاده بعد از دریافت کارت قرمز در بازی با شاهین از آنجا که یکی دو بازی را بخاطر مسائل درون تیمی و انضباطی و با نظر سرمربی در لیست نبود و بعد هم بخاطر دربی سه جلسه محروم شده بود به کمیته انضباطی باشگاه احضار شد و بخاطر اخراج و دریافت کارت قرمز در بوشهر از سوی باشگاه جریمه اقتصادی نقدی و تعلیقی شد.

ما حتی می دانستیم که ممکن است او به کمیته انضباطی فدراسیون احضار گردد و گزارشی علیه او از سوی داور و ناظر به فدراسیون ارائه گردد و پیگیری هایی داشتیم. ما حکم کمیته انضباطی و گزارش داور درباره اظهارات ایشان موقع اخراج در بوشهر و ادعایی که خودش اخیرا مطرح نموده که توهینی ننموده را آنالیز می کنیم و نتیجه آن را خواهیم گفت و اگر حق با احمدزاده باشد و او اهانتی یا تهدیدی ننموده باشد آن را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

کلا در اینکه احمدزاده باید مراقب باشد تردید نیست اما آیا با دیگر تخلفات عوامل دیگر تیم ها هم اینطور برخورد شده است؟ احمدزاده تاکنون پنج یا شش بازی را اینگونه از دست داده که در این میان محرومیت سه جلسه ای او بخاطر دربی نسبت به دیگر احکام صادره و تخلفات در لیگ سنگین بوده و می توانست با محرومیت کمتری همراه باشد و یا اینکه تخلفات و درگیری های مشابه بعضی بازیکنان لیگ هم با حکم همراه باشد.

مدیرعامل باشگاه گفت: باید بگویم طبق آنالیز ها حداقل چهار پنج جلسه از محرومیت ها برای پرسپولیس، حق طرفداران و بعضی بازیکنان نبود. در واقع هر جا که حق تیم و بازیکنی تضییع گردد نه سکوت می کنیم و نه دست روی دست می گذاریم و مدام در حال پیگیری هستیم و امیدواریم در نظر گرفته گردد که در پاره ای از موارد نسبت به پرسپولیس بسیار سخت گیرانه حکم صادر شده و این حق یک تیم و طرفداران میلیونی اش نیست.

انصاری فرد توضیح داد: پرسپولیس تا امروز 9 جلسه محرومیت انضباطی داشته. از میان این محرومیت ها شجاع واقعا و انصافا مستحق محرومیتی نبود چون نه داور گزارشی دال بر بی احترامی یا توهین ارائه نموده بود و نه ناظر. داور هم بعد از دفاعیه خلیل زاده و بخش حقوقی باشگاه در پاسخ به استعلام استیناف درباره یک عکس بیان کرد او تخلفی نداشته و بی احترامی ننموده و با اشاره دست گفته بخدا پنالتی نبود و برخلاف تصورات و برداشت ها هیس نشان نداده؛ از طرفی به خاطر همین پرونده و در شرایطی که شجاع دو بازی را عملا از دست داده کمیته استیناف یک جلسه محرومیت تعلیقی هم برایش صادر کرد که این دور از انصاف بود و ما خواستار برطرف محرومیت تعلیقی او شده ایم وامیدواریم استیناف این محرومیت تعلیقی را لغو کند.

واقعا چرا خلیل زاده باید دو بازی را از دست دهد در حالی که تخلفی نداشته. چرا ما راحت محروم از تماشاگر شدیم اما تماشاگران بعضی تیم ها که اواخر فصل قبل و فصل جاری انواع تخلفات سنگین و حتی غیرقابل بیان داشته اند محروم نشده اند؟ چرا به جنجال های بعضی بازیکنان لیگ و اعتراض های تند بعضی بازیکنان لیگ رسیدگی نشده و حکمی صادر نمی گردد اما خلیل زاده بدون گزارش ناظر و داور و با برداشت اشتباه از یک عکس راحت دو بازی را از دست دهد و تازه برایش پرونده تعلیقی ایجاد می گردد؟ طرفداران ما از این میزان حکم علیه پرسپولیس ناراحت هستند و در بعضی موارد کاملا حق با پرسپولیس است چرا که حق تیم به راحتی تضییع شده. ما هم پیگیری های زیادی داشته ایم. اینها را نه در پی حکم محرومیت احمدزاده که بطور کلی می گوییم چون این روند صدور احکام سخت گیرانه برای پرسپولیس و با ملاطفت برای بعضی تیم ها بشدت به پرسپولیس آسیب است.

او ادامه داد: نسبت به درگیری احمدزاده در دربی هم باید تاکید کنیم بعضی در لیگ درگیری و تخلفاتی تند داشته اند اما نهایتا یک جلسه محروم شده اند و سه جلسه محرومیت برای این بازیکن حقیقتا حکمی سخت گیرانه بود. ما همه صحنه ها را رصد نموده ایم اما نمی خواهیم در اینجا به مصداق ها و نمونه هایی که بعضا مشابه رفتار احمدزاده در دربی یا بدتر هم بوده اشاره کنیم اما این موارد را به صورت حضوری به رئیس کمیته انضباطی ارائه نموده و می کنیم و مستندات را به ایشان خواهیم داد.

همچنین علاوه بر این تاکنون اشتباهات داوری و برنامه بازی ها هم به ضرر پرسپولیس و به نفع بعضی تیم ها تمام شده. چرا همه چیز به ضرر پرسپولیس است؟ این تصمیمات سخت گیرانه اگر هدف و استراتژی کمیته انضباطی است برای همه تیم ها و تخلفات در نظر گرفته گردد نه اینکه بعضی تیم ها، بازیکنان و تماشاگران شان دست به هر کاری و حرفی و اقدامی می زنند محروم نشوند. ما در این باره با آقای حسن زاده بار دیگر صحبت خواهیم کرد و دغدغه ها را گفته و لطماتی که به تیم وارد شده را باز هم با مستندات منتقل می کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره درخواست کمیته انضباطی برای ارائه توصیحات از سوی کالدرون گفت: کالدرون تاکید دارد طبق ویدئوهای موجود در مصاحبه اش اتهامی به استقلال نزده و توهینی هم به داور ننموده و فقط از تصمیم داور در صحنه پنالتی و آفساید در آن بازی تعحب نموده و هم قبلا و هم اخیرا گفته اگر بعضی تصمیمات بیرون از زمین نباید در نتایج تاثیرگذار باشد و این یک اظهارنظر کلی بوده که ربطی به بازی استقلال و پارس جم نداشته و قبلا هم مطرح نموده و به همین دلیل واقعا دلیلی برای محروم کردن او وجود ندارد. در این میان افرادی در ماه های گذشته و فصل جاری اتهام حمایت از پرسپولیس و اتهام مهندسی نتایج را زده اند ولی هیچ برخوردی با آنها نشده نه احضار شده اند و نه محروم؛ در حالی که این اتهام زدن ها اتهام فقط به پرسپولیس نبوده بلکه اتهام به برگزار نمایندگان لیگ و ارکان فوتبال کشور بوده و چون برخوردی نشده هر کس به خود اجازه می دهد به پرسپولیس اتهام بزند تا شاید اینگونه در رقابت با پرسپولیس لطمه ای به این تیم با جوسازی و فرافکنی زده و ناکامی ها را توجیه و جو را علیه پرسپولیس سنگین نمایند.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: قهرمانی های پرسپولیس موجب شده که شاهد ایجاد هجمه و فرافکنی های زیادی علیه پرسپولیس از این سو و آن سو باشیم. این نشان از قدرت پرسپولیس و واهمه ها دارد که عده ای کوشش می نمایند به هر طریقی به پرسپولیس لطمه بزنند. بعضی علاوه بر توجیه ناکامی خود با اتهام زنی های پوچ و واهی و یا ایجاد هجمه دنبال لطمه زدن به پرسپولیس و تحت فشار قرار دادن فدراسیون و دیگر مسئولان علیه پرسپولیس هستند و این اوج ترس از قدرت و توان پرسپولیس است. به آنها که با این فرافکنی ها قصد ضربه زدن به پرسپولیس و توجیه ناکامی های خود را دارند صراحتا می گویم بدانند باشگاه از امروز با هر کس که اتهامی به پرسپولیس بزند مدارا ننموده و شکایت خواهد نمود و امیدواریم عزمی جدی برای برخورد در فدراسیون وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 8 دی 1398 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 680

به "انتقاد مدیرعامل پرسپولیس از آرای انضباطی، دیگر سکوت نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مدیرعامل پرسپولیس از آرای انضباطی، دیگر سکوت نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید