افشای جزئیات تازه از هویت قاتل محافظ شاه سعودی

به گزارش کد الکترونیک، کاربران فضای مجازی با تمرکز بر روی ممدوح بن مشعل قاتل ادعایی محافظ شاه سعودی به جزئیات جالبی از وی اشاره نموده اند که نشان می دهد او شهروند عادی نیست.

افشای جزئیات تازه از هویت قاتل محافظ شاه سعودی

فارس نوشت: یک روز پس از کشته شدن عبدالعزیز الفغم معروف ترین محافظ شاه سعودی که دولت این کشور مدعی است به دست فردی به نام ممدوح بن مشعل کشته شده است، کاربران فضای مجازی کوشش کردند تا جزئیات بیشتری از هویت قاتل وی بر ملا نمایند.

به نوشته وبگاه عربی21، کاربران فضای مجازی نوشته اند که فرد ضارب فرزند مشعل بن ممدوح عضو سابق شورای مشورتی سعودی است و به قبیله معروف شِمِّر تعلق دارد. عمه او نیز همسر مطلقه سلطان بن عبدالعزیز برادر ملک سلمان است.

پدر قاتل نیز در صفحه توئیتر خود با طلب مغفرت برای الفغم پسرش را خائن دانسته و در ادامه بر وفاداری خود بر شاه سعودی تأکید نموده است.

خارج از مشخصات خانوادگی قاتل، بعضی کاربران به زوایای دیگری از او نیز پرداختند.

غانم الدوسری معارض معروف سعودی ساکن در لندن درباره ممدوح نوشت: ممدوح آل علی افسر اطلاعات است که به شخصه او را می شناسم. یک روز در لندن در همان باشگاه ورزشی که به آن رفت و آمد می کردم به دیدارم آمد و بعدها نیز به طور دائم با من ارتباط داشت و کوشش می کرد تا مرا برای بازگشت به عربستان قانع کند و پس از آنکه درخواستش را رد کردم، اصرار داشت که به مزرعه دوستش در خارج شهر لندن بروم که این درخواست را هم نپذیرفتم.

نکته دیگر اینکه با آنالیز روزنامه ها و وبگاه های خبری سعودی، تصاویر مختلفی از خانواده ممدوح که در جشن ها و عروسی ها انداخته اند به دست آمده است. مراسم هایی که شاهزادگان و مسئولان سعودی نیز در آن شرکت می کردند؛ اما تصاویری که از ممدوح در دسترس است، کمتر از انگشتان یک دست است.

العربی 21 می نویسد که نبود تصاویر از ممدوح نشان دهنده حساسیت سازمانی است که او در آنجا کار می کرد. بنا بر این گزارش، ممدوح دربخش ویژه ای از گارد پادشاهی مشغول به کار بوده است.

تصویری نیز در فضای مجازی منتشر شده که ادعا شده ممدوح بن مشعل پشت سر شاه و در کنار الفغم ایستاده است.

با تمامی این روایات، کشته شدن محافظ شخصی شاه سعودی به دست دوستش ممدوح، مورد تشکیک بسیاری از کاربران فضای مجازی و معارضان عربستانی قرار گرفته است؛ به خصوص اینکه نیروهای امنیتی قاتل را در محل ارتکاب جرم به ضرب گلوله کشته اند. سخنگوی پلیس سعودی گفته است که مأموران ناچار شدند ممدوح را به قتل برسانند تا از تلفات بیشتر جلوگیری نموده باشند اما بعضی کاربران نوشته اند که شاید کشته شدن سریع قاتل برای سر پوش گذاشتن بر روی بعضی حقایق اجرا شده است.

مجتهد افشاگر معروف عربستانی نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشته است که عبدالعزیز الفغم به هنگام کشته شدن در کاخ بود نه در منزل دوستش. به خصوص اینکه خبرهایی نیز از اختلاف بن سلمان با او به بیرون درز پیدا نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 554

به "افشای جزئیات تازه از هویت قاتل محافظ شاه سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای جزئیات تازه از هویت قاتل محافظ شاه سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید