افزایش ظرفیت مخابرات و تقویت شبکه ارتباطی اپراتور ها در نقاط مرزی، تخفیف 30 درصدی هزینه انتقال ترافیک صوتی بین ایران و عراق

به گزارش کد الکترونیک، نائب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: امسال قیمت هزینه مکالمه اینترنت در داخل کشور عراق از طریق سیم کارت ایرانی در مقایسه با سال گذشته حدود 40 تا 50 درصد کاهش داشته است.

افزایش ظرفیت مخابرات و تقویت شبکه ارتباطی اپراتور ها در نقاط مرزی، تخفیف 30 درصدی هزینه انتقال ترافیک صوتی بین ایران و عراق

در آستانه اربعین حسینی(ع) قرار داریم و بسکمک از زائران ایرانی و شیعیان سایر کشورها هم اکنون یا در حال پیاده روی در راستا نجف تا کربلا هستند و یا در حال آماده شدن برای رساندن خود به این راستا که طریقی سراسر شور و عشق است، هستند؛ خوشا به سعادت مؤمنانی که در ایام اربعین زوار حرم حضرت سیدالشهداء(ع) و حضرت اباالفضل(ع) باشند.

یکی از مسائلی که در ایام اربعین مبتلا به بسکمک از زائران است، بحث های مربوط به خدمات ارتباطی از قبیل مکالمات و اینترنت است. همین موضوع سبب شد تا برای اطلاع از جزئیات شرایط آن در ایام اربعین امسال به سراغ نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت کشورمان برویم و با وی گفت و گویی داشته باشیم؛ مهندس سجاد بنابی، در گفت وگو با خبرنگار ، در خصوص اقدامات و تمهیدات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایام اربعین گفت: یکی از اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه هماهنگی برای ایام اربعین امسال این بود که به اپراتورهای داخلی کمک شد تا با همکاریِ اپراتورهای عراقی، شاهد عرضه اینترنت رایگان پرسرعت به زائران حسینی(ع) در راستا پیاده روی اربعین باشیم.

وی در خصوص قرارگرفتن یا نگرفتن بالن های ارتباطی در این روزها در مرزهای کشور توسط وزارت ارتباطات گفت: با توجه به حجم و تعداد بالای جمعیتی که در حال خروج از مرزها هستند، ما دیدیم که اگر از بالن های ارتباطی استفاده کنیم، خیلی سریع ظرفیت این بالن ها پر می شود. بنابراین به این نتیجه رسیدیم که این ظرفیت را از طریق مجموعه مخابرات ایران و اپراتورها و تقویت شبکه های ارتباطی اپراتورها در اختیار مردم بگذاریم؛ به این صورت که در راستا مرزی(داخل قسمت ایران) شرکت مخابرات ایران، وای فای ارائه دهد و اپراتورها هم ارتباط اینترنت های خود را تقویت کنند تا یوزرهای بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به این سؤال که آیا پیشنهادی از سوی ایران به طرف عراقی برای رایگان شدن مکالمات در ایام اربعین ارائه شد یا خیر نیز گفت: مذاکرات مفصلی بین ما و طرف عراقی جهت کاهش هزینه اینترکانکشن برای زائران صورت گرفت و توانستیم بیش از 30 درصد از هزینه انتقال ترافیک صوتی را بین ایران و عراق تخفیف بگیریم؛ البته ما آمادگی این را داشتیم تا این هزینه را به صفر برسانیم اما با توجه به اینکه این هزینه در ایام اربعین یکی از بخش های عمده درآمدی برای کشور عراق در حوزه ارتباطی است، طرف عراقی با این پیشنهاد موافقت نکرد.

راه اندازی کد دستوری اپراتوری برای موقعیت یابی زائرین اربعین

سجاد بنابی در ادامه در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه چند روزی شاهد کمی ناآرامی در عراق بودیم، اگر مشترک یکی از اپراتورها در ایران بسته اینترنت ویژه اربعین را خریداری کند ولی اینترنت در کشور عراق قطع شود، تکلیف بسته های خریداری شده اش چه می شود، گفت: اینترنتی که ویژه زائران به صورت رومینگ از بسته های اینترنت ایرانی در اختیار زائران ایرانی قرار می گیرد، از اینترنت ایران است و کسانی که در اوضاع قطعی اینترنت در عراق از اینترنت رومینگ استفاده کنند، اینترنتشان برقرار است ولی خب اگر بخواهند سیم کارت عراقی بگیرند و از اینترنت آن استفاده کنند، در صورت قطعی اینترنت در کشور عراق با مشکل روبرو می شوند.

تعرفه ارتباطات همراه اول ویژه اربعین 98 اعلام شد

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین در خصوص یکی از اقدامات ویژه ای که در ایام اربعین امسال توسط وزارت های ارتباطات ایران و عراق در مقایسه با سال گذشته انجام گرفته، گفت: امسال قیمت هزینه مکالمه اینترنت در داخل کشور عراق از طریق سیم کارت ایرانی در مقایسه با سال گذشته حدود 40 تا 50 درصد کاهش داشته که این امر ناشی از مذاکراتی بوده که بین وزارت های ارتباطات دو کشور و همچنین اپراتورهای ایرانی و عراقی اجرا شده است .

وی افزود: قیمت بسته های اینترنت بلند مدتی که اپراتور های همراه اول و ایرانسل در اختیار زائران قرار می دهند نیز در مقایسه با سال گذشته در حدود 30 درصد کاهش داشته است.

بنابی در خاتمه نیز در خصوص راه حل کاهش هزینه های ارتباطی زائران گفت: پیشنهاد ما این است که زائران چه با سیم کارت ایرانی و چه با سیم کارت عراقی، به خانواده و آشنایان خود بگویند تا بیشتر از ایران با آن ها تماس گرفته شود چون در این صورت مقداری از هزینه شان در مقایسه با حالتی که تماس از عراق به سمت ایران آغاز شود، کاهش پیدا می کند.

اپراتور ایرانسل بسته های ویژه زائران اربعین حسینی را اظهار داشت

گزارش از امیرحسین جلیلوند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 594

به "افزایش ظرفیت مخابرات و تقویت شبکه ارتباطی اپراتور ها در نقاط مرزی، تخفیف 30 درصدی هزینه انتقال ترافیک صوتی بین ایران و عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ظرفیت مخابرات و تقویت شبکه ارتباطی اپراتور ها در نقاط مرزی، تخفیف 30 درصدی هزینه انتقال ترافیک صوتی بین ایران و عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید