احتمال وقوع سیلاب در 12 استان

به گزارش کد الکترونیک، مقادیر تجمعی بارش های پیش بینی شده در نیمه اول اردیبهشت در سطح کشور مشخص شده است، براین اساس وقوع بارش در هفته اول برای نواحی واقع در نوار شمالی، شمال غرب، غرب، جنوب غربی و بخش هایی از مرکز کشور پیش بینی شده است که در استان های البرز، تهران، مازندران، مرکزی، لرستان، خوزستان، چهار محال و بختیاری، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، خراسان شمالی و خراسان رضوی می تواند با ریسک وقوع سیلاب همراه باشد.

احتمال وقوع سیلاب در 12 استان

به گزارش ایسنا، وقوع بارش با توجه به چشم انداز پیش بینی شده برای هفته دوم (13 تا 19 اردیبهشت) در نواحی شمال، شمال غرب، غرب و بخش هایی از مرکز کشور مورد انتظار است.

بارش ها در مناطق غربی و نیز نواحی البرز میانی قابل ملاحظه پیش بینی شده است.

همچنین بر اساس آخرین آمار ارائه شده درخصوص میزان بارش ها نیز باید گفت که از اول مهرماه تا هفتم اردیبهشت ماه میزان بارش ها نسبت به سال گذشته در زمان مشابه 10 رصد منفی و نسبت به میانگین 11 ساله 41 درصد مثبت و نسبت به میانگین 51 ساله 32 درصد مثبت بوده است.

میزان بارش ها در حوضه دریای خزر نسبت به سال گذشته 20 درصد منفی، در حوضه خلیج فارس و دریای عمان 19 درصد منفی، در حوزه قره قوم سه درصد منفی و در حوضه دریاچه ارومیه 30 درصد منفی بوده است. این آمار برای دو حوضه فلات مرکزی و حوضه مرزی شرقی مثبت بوده و میزان بارش ها در این حوضه هر کدام به ترتیب شش و 42 درصد نسبت به سال گذشته مثبت بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1128

به "احتمال وقوع سیلاب در 12 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال وقوع سیلاب در 12 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید