آغاز طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا از امشب در خراسان رضوی

به گزارش کد الکترونیک، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا در استان از ساعت صفر فردا جمعه 8 فروردین شروع می شود و تا انتها روز جمعه 15 فروردین ادامه پیدا می کند.

آغاز طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا از امشب در خراسان رضوی

حسن جعفری در گفت وگو با کد الکترونیک، در خصوص طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا در استان، اظهار کرد: این طرح از ساعت صفر فردا جمعه 8 فروردین شروع می شود و تا خاتمه روز جمعه 15 فروردین ادامه پیدا می کند، تمدید آن نیز باید به تایید ستاد ملی مقابله با کرونای کشور برسد که احتمال تمدید آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه در این طرح چند نکته مهم وجود دارد، عنوان کرد: همه سفرها را ممنوع اعلام نمودند، ورود به کلیه شهرستان های استان به استثنای ساکنان همان منطقه ممنوع بوده و مدارس، دانشگاه ها، پارک ها و هر نقطه ای که امکان تجمع داشته باشد، تعطیل است.

جعفری اضافه نمود: تمام اصناف غیر ضروری غیر از اصناف خدمات رسان مانند سوپرمارکت ها، نانوایی ها و غیره تعطیل می شود. برگزاری هرگونه مراسم اعم از رسمی و غیر رسمی ممنوع است. کسانی که قصد مسافرت دارند باید سفر خود را به اتمام برسانند و به محل سکونت خود مراجعه کنند و افرادی هم که در طول راستا هستند، باید برای ورود به شهرها به داخل شهر نروند، بلکه از کمربندی ها عبور کرده و به مقصد اصلی خود برسند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: افرادی هم که در محل سکونت خود هستند برای سفر تصمیمی نگیرند، زیرا اجازه سفر به آنها داده نمی شود و مبلغی تا 500 هزار تومان به عنوان جریمه برای این افراد غیر مسئول در نظر گرفته شده است. در ترددهای بین شهری کد ملی، پلاک خودرو و بیمه افراد ملاک شناسایی است.

ممنوعیت خروج از درب منزل در روز 13 به در

وی با اشاره به اینکه مشاغل و اصناف نیز در سه گروه طبقه بندی شدند، شرح داد: اول مشاغلی است که نباید تعطیل شوند مانند سوپری ها، تولیدی ها و مشاغلی که دائم فعال هستند. دوم مشاغلی که با محدودیت فعالیت می کنند و سوم مشاغل و اماکنی که باید الزاما تعطیل شوند که به همه ابلاغ خواهد شد و مورد پیگیری نیز قرار می گیرند، اگر هم صنفی و شغلی رعایت نکند، حتما مورد برخورد و پلمب قرار می گیرد.

جعفری اعلام نمود: طرح زوح و فرد خودروها نیز هنوز اعمال نشده، اما ما برای روز سیزده به در ممنوعیت از درب خانه داریم که از هم استانی ها نیز درخواست می کنیم رعایت کنند و به خیابان ها نیایند، برای روزهای دیگر نیز در خانه بمانند و به حقوق هم احترام بگذارند. هنوز محدودیت درون شهری برای خودروها در این مرحله وجود ندارد، اما احتمال دارد در مراحل بعدی طرح این کار انجام شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1026

به "آغاز طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا از امشب در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا از امشب در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید