شروع بزرگترین انتخابات یک روزه دنیا در اندونزی

به گزارش کد الکترونیک، بزرگترین انتخابات یک روزه دنیا امروز (چهارشنبه) و با گشایش حوزه های رای گیری در اندونزی شروع شد.

شروع بزرگترین انتخابات یک روزه دنیا در اندونزی

این رای گیری با گشایش حوزه های رای گیری در شرق اندونزی در حالی شروع شده که کمپین شش ماهه ای برای انتخاب رئیس جمهوری جدید و اعضای مجلس اندونزی برگزار شده بود.

این انتخابات بزرگترین روند رای گیری یک روزه در دنیا محسوب می گردد.

ده ها میلیون اندونزیایی امروز چهارشنبه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و قانونگذاری به پای صندوق های رای رفتند. در جریان کمپین های انتخابات ریاست جمهوری، رههبر کنونی میانه رو مقابل یک ژنرال سابق ناسیونالیست افراطی نهاده شد که لفاظی هایش نگرانی هایی را درباره ایجاد دودستگی و تفرقه در این کشور به وجود آورده است.

اولین آراء در استان های شرقی اندونزی ساعت هفت صبح به وقت محلی به صندوق انداخته شد و شعب اخذ رای در مناطق مرکز همانند بالی و سپس جاکارتا، پایتخت اندونزی و استان های غربی یک ساعت بعد از آن شروع شد. اندونزی، مجموعه ای از 17 هزار جزیره و صدها گروه قومی، سه منطقه زمانی دارد.

حدود 193 میلیون تن واجد شرایط رای دادن هستند و قرار است رهبر پر جمعیت ترین کشور با اکثریت مسلمان و سومین دموکراسی بزرگ پس از هند را انتخاب نمایند. بیش از 800 هزار شعبه اخذ رای و 17 میلیون ناظر انتخابی ایجاد شده اند.

رقابت ریاست جمهوری اندونزی، انتخاب میان پنج سال دیگر رهبری جوکو ویدودو، اولین رئیس جمهوری که خارج از دایره جامعه دست اندرکاران همیشگی قدرت هستند و انتخاب پرابوو سوبیانتو است که در زمان دیکتاتوری سوهارتو جزو نیروهای ویژه بود.

با تور بالی همراه شوید.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 تیر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 243

به "شروع بزرگترین انتخابات یک روزه دنیا در اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع بزرگترین انتخابات یک روزه دنیا در اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید