آثاری از مواد هسته ای و پرتوزا یافت نشد

به گزارش کد الکترونیک، آژانس بین المللی انرژی اتمی با صدور بیانیه ای به صورت رسمی گفت که در محل حادثه اخیر در تأسیسات هسته ای نطنز، آثاری از مواد هسته ای و پرتوزا یافت نشده است.

آثاری از مواد هسته ای و پرتوزا یافت نشد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری کد الکترونیک، آژانس بین المللی انرژی اتمی با صدور بیانیه ای به صورت رسمی اعلام نمود که در محل حادثه اخیر در تأسیسات هسته ای نطنز، آثاری از مواد هسته ای و پرتوزا یافت نشده است.

در بیانیه که از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی و در وبگاه این سازمان منتشر شده، آمده است: ایران، آژانس بین المللی انرژی اتمی را از آتش سوزی در یکی از ساختمان های سایت غنی سازی اورانیوم نطنز در بامداد پنجشنبه آگاه نموده است. ایران همچنین خبر داد که این آتش سوزی به زودی مهار شد و هیچ مواد هسته ای یا دیگر مواد رادیواکتیو در آن ساختمان وجود نداشتند. ایران گفته که دلیل حادثه هنوز تعیین نیست و اضافه نموده که این سانحه هیچ تلفات یا آلودگی رادیواکتیو نداشته است.

آژانس در ادامه بیانیه خود گفت: سایت نطنز تحت پادمان های آژانس بین المللی انرژی اتمی واقع شده است و در آن هم راستی آزمایی های پادمانی و هم نظارت ها و راستی آزمایی های ذیل برجام انجام می شوند. آژانس می تواند تأیید کند که در زمان سانحه هیچ یک از بازرسان پادمانی آژانس بین المللی انرژی اتمی در آنجا حاضر نبودند و اینکه محل وقوع این حادثه محتوی مواد هسته ای نیست. آژانس با مقام های مربوطه ایران در تماس بوده است.

4129/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1250

به "آثاری از مواد هسته ای و پرتوزا یافت نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثاری از مواد هسته ای و پرتوزا یافت نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید